Körfez Belediyesi’nden Örnek Anket Çalışması

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6024 defa okundu.

Körfez Belediyesi tarafından yapılan hizmetler ile ilgili kent genelinde anket çalışması gerçekleştirildi.

Türkiye’de Bir İlk

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Üniversite öğrencileri iş birliği ile Körfez’de yapılan hizmetler kapsamında kent genelinde ana caddeler üzerinde bulunan esnaflar ile anket çalışması gerçekleştirildi. Halka sunulan hizmetlerin ve temizlik işlerinin daha verimli yapılabilmesi için Körfez Belediyesi ve Üniversite öğrencilerinin ortak projesi esnaftan olumlu sonuçlar aldı. Yapılan anket çalışması hem ilk olması, hem de temizlik konulu olması sebebi ile büyük takdir kazandı.
Esnaf lar ile yüz yüze yapılan anket çalışmasının Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıdığını belirten yetkililer, çalışmaların aralıksız süreceğini ifade etti.

Projenin Amacı

Körfez Belediyesi yetkilileri konu ile ilgili, “ Projemizin amacı, İlçemizin en önemli caddeleri konumunda olan Kuzey Mahallesi sınırlarındaki Ağadere Caddesi, Mimarsinan Mahallesi sınırlarındaki Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Güney Mahallesi sınırlarındaki Tuğrul Caddesi’ndeki temizlik hizmetlerini daha kaliteli hale getirmektir. Amacımıza ulaşmak için; gelişmiş ülkelerdeki temizlik sistemlerini analiz ediyoruz. Ayrıca bu bölgelerde esnaflık yapan vatandaşlarımızın da görüş ve önerileri bizim için çok önemli. Söz konusu caddelerimizdeki 390 esnafa, Kocaeli Üniversitesi Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü öğrencileri ile ortaklaşa olarak Müdürlüğümüz tarafından anket çalışması uygulanmıştır. İlçemizin aynası konumunda olan ana arterlerde esnaflarımızın görüş ve eleştirileri alınmıştır. Bu caddelerde daha temiz ve çevreci bir anlayışa ulaşmak için yapılan anketin sonuçları değerlendirilmiş; bu bölgelerde daha farklı bir temizlik programı uygulanacaktır. Temizlik hizmetlerini engelleyen faktörler net olarak ortaya konulmuştur. Bu projeye; İlçemizin diğer bölgelerinde de halkımızın görüş ve önerilerini almak için devam edeceğiz. “ ifadelerini kullandı.

 

Halkın Memnuniyeti Bizim İçin Önemli
Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler konu ile ilgili şu ifadelere değindi, “ Esnaflarımızın, vatandaşlarımızın görüş ve önerileri bizler için çok önemli. Gerçekleştirmiş olduğumuz anket çalışması bunun bir örneğidir. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz “ dedi.
Vatandaşlar, yapılan anket çalışması ile ilgili Körfez Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,866 saniyede tamamlandı.