Kocaeli Vanlılar Derneği Yine Örnek Oldu

27 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
11016 defa okundu.

Kocaeli Vanlılar Derneği Başkanı Murat Gögerçin ve Yönetimi Son Dönemlerde Doğuda Artan Terör Olaylarına Tepki İçin Van’ın Muradiye İlçesine 200 Adet Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim Gönderme Kararı Aldı.

Her fırsatta devletin ve milletin yanında olduğunu dile getiren genç başkan Gögerçin konuyla ilgili açıklama yaparak şunları söyledi; ‘’Öncelikle bizler Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve son Türkiye Cumhuriyeti’ne gönülden bağlı olmuş yiğitleriz. Evet doğuluyuz, evet analarımız babalarımız ve memleketimiz Kürtçe konuşur bizim. Belki dillerimiz farklı olabilir ama ruhumuz birdir bizim. Osmanlı’da, Çanakkale’de ve son olarak 15 Temmuz Gecesinde ruhumuz birdi bizim” ifadelerini kullandı.

EĞİLMEMİŞ BÜKÜLMEMİŞ NESİLLERİZ

“Çünkü bizim Allah’ımız bir, Kitabımız bir, Peygamberimiz bir, Kıblemiz bir, Devletimiz bir ve Bayrağımız bir, işte bizi bunca bire rağmen bölmek isteyenlere karşı en kutsal değerlerimiz olan Kur’an’a ve Ay yıldızlı bayrağımıza sarılacağız ve Milletçe dimdik ayakta duracağız. Çünkü bizler eğilmemiş bükülmemiş bir ecdadın, eğilmemiş bükülmemiş nesilleriyiz”

Türk Bayraklarını ve Kur’an-ı Kerim’leri gönderme sözü verdik

“İşte içimizdeki Vatan aşkıyla kollarımızı sıvadık ve Van’ın Muradiye ilçesinde bulunan Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Yay öncülüğündeki genç kardeşlerimize Türk Bayraklarını ve Kur’an-ı Kerim’leri gönderme sözü verdik. Allah nasip ederse en geç Cuma günü emanetleri kardeşlerimize göndereceğiz.’’

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,859 saniyede tamamlandı.