Kocaeli medyasına ikinci dalga operasyonu mu geliyor?

23 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
13667 defa okundu.

İddiaya göre FETÖ operasyonları kapsamında ilimizde Bizim, Manşet ve Demokrat Gebze Gazetelerinin ardından ikinci bir süreç daha yaşanacak. Bir süredir inceleme altında olan bazı yayın organlarının daha operasyonlar çerçevesinde kapatılacağı konuşuluyor.

Tüm Türkiye‘de olduğu gibi ilimizde de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan FETÖ operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Operasyonlar kapsamında ilimizde de çok sayıda işadamı gözaltına alındı. Bazıları tutuklanıp cezaevine konularken bazılarının sorgusu ise hala devam ediyor. En çok konuşulan operasyonların başında ise Kocaeli basını geliyor. Hatırlanacağı üzere darbe girişiminin ardından başlatılan OHAL kapsamında bir KHK ile ilimizde üç gazete kapatılmış, sahipleri ise gözaltına alınmıştı.

HEM YAZILI HEM GÖRSEL BASIN VAR

Kapatılan Bizim Kocaeli Gazetesi’nin sahibi Güngör Arslan ile Manşet Kocaeli Gazetesi‘nin sahibi Şenol Çiçek uzun sürenin ardından dün akşam adliyeye getirilmiş ve hakim karşısına çıkmıştı. Ancak kulislerde konuşulan iddialara göre Kocaeli basınındaki operasyon bununla sınırlı kalmayacak. İddialara göre Kocaeli’nde yazılı ve görsel medyanın dahil olduğu ikinci bir FETÖ operasyonu bekleniyor. İncelemelerin aylar öncesinden başladığı konuşuluyor. Buna göre ilimizde bazı yazılı ve görsel yayın organlarının daha kapatılacağı dilden dile dolaşıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,857 saniyede tamamlandı.