Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Ekipleri Köylerden Çıkmıyor

19 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2679 defa okundu.

2014 yerel seçimleriyle İzmit sınırları içerisindeki 52 köyün İzmit Belediyesi’nin sorumluluğuna geçmesiyle Başkan Doğan tarafından Türkiye’de ilk defa kurulan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün ekipleri köylülerle bir araya geliyor.

 

DEDEDEN KALMA YÖNTEMLERE SON

 

Müdürlüğe bağlı veteriner hekim ve yüksek ziraat mühendisi haftanın beş gününü köylerde vatandaşları bilinçlendirerek geçiriyor. Dededen kalma yöntemlerin yerine çağın gereklerine uygun tarım ve hayvancılık yapma konusunda köylüleri bilinçlendiriyor. Kırsal hizmetler müdürlüğü ekiplerinin köy ziyaretleri kapsamında son durağı Çubuklu Osmaniye ve Arpalık İhsaniye Mahalleri oldu. Mahallede tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçiler ve mahalle muhtarı ile görüşüldü. Vatandaşlar ile tarıma ve hayvancılığa yönelik bilgi paylaşımında bulunularak hayvancılık konusundaki istekleri not alındı.

 

HİZMETLE TANIŞTIK

 

Deden kalma yöntemlerin yerine yaşadıkları bölgeye ve topraklarına uygun tarım ve hayvancılık yöntemleri konusunda kendilerini bilinçlendiren ziyaretleri için belediye ekiplerine teşekkür eden köy muhtarı ve sakinleri “köyümüzün İzmit Belediyesi sorumluluğuna geçmesiyle her açıdan hizmetle tanıştık. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan da sık sık köyümüze gelerek bizleri dinliyor.  Bizi bizden daha çok düşünen bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız” şeklinde konuştular.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,878 saniyede tamamlandı.