Kılıçdaroğlu, ihraç edilen akademisyenlere söz verdi

7 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2475 defa okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Barış İçin Akademisyenler’ bildirisine imza attıkları gerekçesi ile KOÜ’den ihraç edilen akademisyenleri ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, süreci takip edeceklerini belirterek, siyaseten gerekli görüşmeleri yapacağı sözünü verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklandığı Kandıra Cezaevi’nden ameliyat için Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen Sefa Sirmen’i ziyaret etmek için ilimize geldi. Kılıçdaroğlu ziyaretlerini Sirmen ile kısıtlı tutmadı. Önce eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’i ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonrasında Barış İçin Akademisyenler bildirisine imza atan ve son 672 sayılı KHK ile üniversiteden ihraç edilen akademisyenleri de ziyaret etti.

GÖRÜŞME SÖZÜ

Akademisyenlerle bir süre sohbet eden Kılıçdaroğlu, yapılacak itirazları Anayasa Mahkemesi ve AİHM sürecinde takip edeceklerini ve gerekli desteği sağlayacaklarını belirtti. Kılıçdaroğlu, siyaseten gerekli görüşmeleri yapacaklarını da sözlerine ekledi. CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan ile birlikte ziyaretlerini gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, ardından üniversiteden ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,842 saniyede tamamlandı.