Kandıralı Kadınlar Sağlık İçin Harekete Geçiyor

5 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3105 defa okundu.

Kandıra Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ülkemizde önemli bir sağlık sorunu haline gelen, görülme sıklığı giderek artan obeziteyle, mücadelede toplumun sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmalarını sağlamak üzere başlattığı “Obezite ile Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam Projesinin bilgilendirme toplantısı 6 Ekim 2016 Perşembe (yarın) günü Turan Güneş Kültür Merkezinde başlatılıyor.


Kandıra Belediyesinin öncülüğünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
, Kocaeli Üniversitesi öncülüğünde İl Halk Sağlılığı Müdürlüğü, İl Gençlik Spor Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle hayata geçirilen “Obezite ile Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam Projesi” start aldı.

Kandıra’da farklılıklara imza atan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, sağlıklı yaşam için önem arz eden proje konusunda  duydukları heyecanı anlattı. Hayatın getirdiği stresten uzaklaşmak sağlıklı ve zinde kalmak için sporu ön plana aldıklarını kaydeden Başkan Köken, 20-60 yaş arası hanımların katılacağı ve 12 hafta süresince haftada 3 gün 45’er dakika olacak egzersiz programları için yoğun ilgi olduğunu belirtti.

“Kapsamlı olarak uygulanacak  proje için 6 Ekim 2016 Perşembe (yarın) Turan Güneş Kültür Merkezinde uzmanlar tarafından hanımlara bilgiler verilecek.”

“Obezite ile Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam Projesi kapsamında uygulanacak olan egzersiz programı kişinin sağlık durumuna göre hafif ve normal egzersiz olarak belirlenip uygulanacak. Proje süresince kişilerden 15 günde bir antropometrik ölçümler (kilo, bel, kalça ve bacak çevresi vb ölçümler) alınacak. Böylece ölçümlerdeki olumlu ve olumsuz değişimler değerlendirilecek.

STEP, AEROBİK, PLATES

Egzersiz programı ve eğitimler Kandıra’da Spor Salonunda yapılacak. Program BESYO mezunu spor eğitmenleri tarafından yürütülecek. Egzersiz programı çerçevesinde step, aerobik, plates uygulanacak. Gruplara obezitenin önlenebilirliğine yönelik beslenme ve hareketli yaşam konularında eğitim programları oluşturulacak.

“Kayıtlar; 17 Ekim 2016 Pazartesi Sonlanıyor”

Hanımları hareketsiz yaşamın olumsuz etkilerinden kurtaracak olan “Obezite ile Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam Projesi için kayıtlar 17 Ekim 2016 Pazartesiye kadar devam edecek. Kayıt yaptırmak isteyen hanımlar, Kandıra Belediyesi Beyaz Masa Birimine başvuruda yapabilecek.

“Hanımlara Sağlık Taraması, Ardından Spor Çalışmaları Başlatılacak”

Kandıra Belediyesinin öncülüğünde gerçekleştirilecek olan proje için kapsamlı hazırlıklar yapılıyor. 21 Ekim 2016 Cuma günü sağlık ekipleri tarafından yapılacak sağlık muayeneleri sonucu sportif faaliyetlerin başlatılacağının bilgisini veren ekipler, Kandıra’da sağlıklı yaşam için spora gereken önemi verdiklerini vurguladı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,844 saniyede tamamlandı.