Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nden Açıklama

25 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
14962 defa okundu.

Seka Devlet Hastanesi’nde safra kesesi ameliyatına alınmaya hazırlanan 26 yaşındaki iki çocuk annesi Sevgi Demirtaş isimli kadın fenalaşmış, WM Medikalpark Hastanesi’ne nakledilmiş, pazar günü de bu hastanede kurtarılamamıştı.

Konuyla ilgili olarak yerel basında yer alan haberler üzerine Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından şu açıklama yapıldı: “Safra kesesi taşına bağlı artan ağrıları nedeni ile İzmit Seka Devlet Hastanesi’ne başvuran Sevgi Demirtaş isimli hastamıza Genel Cerrahi tarafından operasyon kararı verilmiştir.

Ameliyat öncesi yapılan muayene ve tetkikleri normal olan hasta 19/08/2016 tarihinde operasyona alınmıştır. Ameliyatın başlangıç safhasında anestezi işlemleri sırasında hastada kalpte ritim bozukluğu ve tansiyon düşüklüğü gelişmesi üzerine, hastaya anestezi hekimi tarafından anında müdahale edilmiştir. Aynı anda ameliyathaneye çağırılan kardiyoloji hekimi tarafından gerekli tüm tıbbi müdahaleler yapılmıştır. Hastanın anjiyo gereksinimi olması nedeniyle ileri tetkik ve tedavisinin yapılabileceği bir merkeze vakit kaybetmeden 112 komuta merkezi aracılığı ile hekim gözetiminde sevki gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli araştırmainceleme Genel Sekreterliğimiz tarafından başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,883 saniyede tamamlandı.