İzmit Garı’nda Güvenlik Arttırıldı

22 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3551 defa okundu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamu kurum ve kuruluşlarında güvenlik önlemleri de arttırıldı.

Vatandaşların huzurlu bir şekilde seyahat etmeleri amacıyla peronlara giriş yapılırken bulunan X­Ray cihazı garın giriş kapısına alındı. Otogardaki özel güvenliğin yanı sıra emniyet sivil ve resmi güvenlik ekiplerini de ikiye çıkarttı. 24 saat devam eden güvenlik, detaylı ve sıkı aramalarla yürütülüyor.

YÜRÜYEN MERDİVENLERDE TESTLER BAŞLIYOR

Öte yandan İzmit Tren Garı’nda uzun zamandır devam eden, bir türlü tamamlanamayan üst geçit çalışması da sürüyor. Tren garının 1,2,3 perona, otoparka ve sahile inip çıkan hattına 9 yürüyen merdiven konulacak. Yürüyen merdivenlerin montajı yapılırken, kısa zaman içinde testler de yapılmaya başlanacak. En geç 45 gün içinde merdivenlerin montajının tamamlanması, testlerinin yapılarak güvenli biçimde devreye alınması planlanıyor. Önümüzdeki hafta da üst geçidin üstünün kapatılmasına yönelik ihale gerçekleştirilecek. Gardaki üst geçidin tamamen bitmesi ve halka açılması ise yine birkaç ayı bulacak.

YÜKSEK HIZLI TREN HAYDARPAŞA’YA KADAR GİDECEK

Hükûmetin Yüksek Hızlı Tren(YHT) projesi kapsamında önemli bir açıklama daha geldi. Halen, Pendik’e kadar giden hızlı tren, bir süre sonra tekrar Haydarpaşa’ya kadar gidecek. Hükümetin 3 ay önce çalışmalarını başlattığı Pendik­ Haydarpaşa arasındaki 35­40’lik hızlı tren hattı tamamlandığında, artık eskisi gibi Haydarpaşa’ya kadar trenle seyahat mümkün olacak. Ancak Haydarpaşa’ya eski banliyö tren yerine Yüksek Hızlı Tren girmiş olacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,944 saniyede tamamlandı.