Gözaltına Alınan 24 Kişiden 12’si Tutuklandı

20 Ağustos 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5690 defa okundu.

FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik sürdürülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 24 kişiden 12’si tutuklandı.

Aralarında iki vali yardımcısının da bulunduğu 7 kişi adli kontrol kararı ile serbest kaldı. Diğer 5 kişi ise mahkemece serbest bırakıldı.

FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik devam eden soruşturmalar kapsamında adliyeye sevk edilen 24 kişiden 12’si tutuklandı. Bir süre önce başlatılan operasyonlar kapsamında açığa alınan Kocaeli Vali Yardımcıları Adnan Çimen, Abdulkadir Güven ile Kocaeli Adliyesinde görevli katipler ve infaz koruma memurları ile Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 10 polis memuru ile birlikte toplam 24 kişi adliyeye sevk edilmişti. Gece geç saatlere kadar devam eden mahkemede Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 10 polis memuru, 2010 yılında NASA’da 1 yıl boyunca görev yaptığı öğrenilen Halim N. ile Kocaeli Adliyesinde katip olduğu öğrenilen Nagihan K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Vali yardımcıları Adnan Çimen ve Abdülkadir Güven ile birlikte toplam 7 kişi adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken diğer 5 kişi ise mahkemece serbest kadı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,854 saniyede tamamlandı.