Gölcük Belediye Kütüphanesine Vatandaş Yoğun İlgi Gösteriyor

19 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2832 defa okundu.

Gölcük Sanat Galerisi binasında hizmet veren Gölcük Belediyesi Kütüphanesi, özellikle gençlerin uğrak mekanı oldu. Kütüphane içinde ders çalışma imkanı bulan gençler, güncel kitaplara da ulaşma imkanına sahip oluyor.

 

Gölcük Belediyesi Kütüphanesi, ilçemiz halkına yılın her zamanında hizmet vermeye devam etmekle birlikte, bünyesinde barındırdığı hizmetler ile özellikle gençlerin uğrak mekanı olan kütüphane, gün içerisinde yaklaşık 300 kitapsever ve öğrenciye ev sahipliği yapıyor. 24 Kasım 2007 tarihinde, belediyenin öz kaynakları ile yapılarak hizmete açılan kütüphanede 8 adet bilgisayar ve internet imkanı bulunuyor. Öğrenciler, ödevlerini sessiz olan kütüphanede, internet hizmetinden de faydalanarak yapabiliyor.

 

Kütüphane bünyesinde, dünya edebiyatından orijinal romanlar ve tanıtım broşürleri gibi birçok materyal de bulunuyor. 20 yılı aşkın bir geçmişe dayanan “Dergiler Arşivi” bölümü de Gölcüklülerin büyük bir ilgisini çekiyor. Kütüphanenin şu an 1800 civarında üyesi bulunuyor.

 

Şehrin Gürültüsünden Uzak

 

Sanat Galerisi’nde hizmet veren kütüphanenin demirbaşa kayıtlı 6 bin 284 kitabı bulunuyor. Kayıtlı olmayan kitap sayısı da 5 bin 100 adet civarında. Her gün ortalama 300 kişinin geldiği Gölcük Belediyesi Kütüphanesine yıl içerisinde, yine halkımızın istekleri doğrultusunda güncel kitaplar katılmaya devam ediliyor. Yıl içerisinde çeşitli dönemlerde, özellikle güncel romanlar kütüphane bünyesine kazandırılıyor. Gürültüsüz ve sakin bir yerde olmasından ötürü öğrencilerin büyük bir ilgi gösterdiği kütüphanede öğrenciler, şehrin gürültüsünden uzak bir yerde ders çalışma imkanı bulduklarını ifade ediyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,851 saniyede tamamlandı.