Erdoğan Batı zihniyetini ne zaman batıracağız

2 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2709 defa okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şişlerle botları batıran batı zihniyetini ne zaman batıracağız?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş Conrad Otelinde yapılacak İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerin Kalkınmasında Kadınların Rolü Konferansı’na katıldı.

Batı’ya sert sözlerle tepki gösteren Erdoğan,Bir asırdır oynanan bu kirli oyuna daha ne kadar tahammül edeceğiz? Botları batıran batı zihniyetini ne zaman batıracağız?diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

Şu soruların cevaplarını hep beraber aramak durumundayız. Bugün Suriye’de, Irak’ta Filistin’de, Libya’da çıkan sıkıntılara Müslümanlar neden kendileri bir çözüm bulamıyor. İslam dünyası tek bir anını bile nasıl huzurlu geçirebilir bu ortamda.

Daha ne kadar acı çekmemiz gerekiyor? Coğrafyamızda bir asırdır oynanan bu kirli oyuna daha ne kadar tahammül edeceğiz?

“GÖRDÜKÇE HIRSIM, KİNİM ARTIYOR”

Ben tüm sıfatlarımdan hariç bir şekilde Türkiye’li bir Müslüman olarak, Suriye’de, Irak’ta Afganstan’da, Somali’de, Yemen’de yaşananlardan hicap duyuyorum. Ama bir taraftan da hırsım ve kinim artıyor. Dergilerinin kapaklarına Aylan bebeğin resmini koyarak onlardan bir şey koparmaya çalışanları gördükçe kinim artıyor.

Ümran bebeğin resmini kalkıp da ekranlara getirmek iş değil, onları o hale getirenler kim? Önce bunun hesabını verelim. Botların içinde 70-100 kişi. O botları şişlerle batıran batı zihniyetini acaba biz ne zaman batıracağız?

Kadını tamami ile her şeyden uzak tutalım. İlimden, irfandan uzak tutalım, sosyal hayatın içinde bulundurmayalım, sadece evde bulunsun yeter anlayışı ile güçlü bir milleti oluşturamazsınız. ondan sonra batı neden bu kadar önde deme hakkımız yok. Dönem Başkanlığımızda yeni genel sekreterimizle beraber Müslümanların yüzünü güldürecek çabalar içerisinde olmayı sürdüreceğiz.

“HEDEF EL BAB’A KADAR İLERLEMEK”

3 milyon mülteciyi ülkesinde barındıran bir ülke olarak daha fazla sorumluluk üstlenmeye hazırız. Şu anda Irak’ta ki gelişmelerde neler olabilir meçhul. Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz. Birileri bize akıl veriyor. Irak’la Suriye ile bu kadar ilgilenmeyin diyorlar.

Suriye’ye 950 km sınırı olan biziz. Bombalar atıldığı zaman bizi vuruyor biz nasıl buna duyarsız kalabiliriz. Sabır sabır sabır… En son Gaziantep’te 56 vatandaşımızı şehit ettiler. Dedik biz artık Suriye’ye gireceğiz. Cerablus DAEŞ tarafından işgal edilmişti. Oradan DAEŞ’i attık. Hedef El -Bab’a kadar ilerlemek. Orayı terörden arındırılmış bölge haline getirmek istiyoruz

“TERÖR DEVLETİ OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Öyle bir operasyon yapıyorlar ki; PYD ve PKK’yı bu bölgeye yerleştirmek istiyorlar. Suriye ve Türkiye arasında bir terör devleti oluşturmak istiyorlar. Kusura bakmayın Türkiye buna müsade etmeyecek dedik harekete geçtik.

Suriye Suriyelilerindir dedik. Bunlar ne yaptı biliyor musunuz. Bunlar önce buraya DAEŞ’i yerleştirdiler, sonrasında onu çıkarıp DAEŞ’i attık. Hedef El -Bab’a kadar ilerlemek. ‘yi yerleştirdiler.

“KATİL ESED’İ SAVUNMAK BİR MÜSLÜMAN’IN HADDİNE Mİ”

Katil Esed’i savunmak bir Müslümanın haddine midir. 600 bini aşkın Müslüman’ı öldürüyorlar. Kalkıp da hala Esed’i savunmak bir Müslümanın şanı değildir. Müslüman ülkeleri bir olursak Suriye’deki sorunu biz kendimiz çözeriz. Bir ara dedim Batı bu insanları almıyor.

Yoksa biz kapıları açsak da bunlar Batı’ya mı geçsek dedim. Bunlar tutuştu. Milli geliriniz bizden fazla, neden rahatsız oluyorsunuz. İnsan Hakları Beyannamesi yok mu? Gereğini yapın. Tek sorumlu Türkiye ve Lübnan mı? Ah Ah bizim kendimize gelmemiz lazım.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,825 saniyede tamamlandı.