Conkbayırı Kolejinin Velileri Şaşkın

26 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
17567 defa okundu.

İlimiz Başiskele mevkiinde kurulan ve son birkaç yıl içinde çok popüler olan, Atatürkçü, çağdaş eğitim modeli uyguladığı düşünülen Conkbayırı Koleji’nin FETÖ operasyonu kapsamında mühürlenmesi, bu okula çocuklarını veren velilerde şok etkisi yarattı.

ORTA VE LİSE DEVAM EDECEK

1200 öğrencisi bulunan Özel Conkbayırı Okulları’nın gizli ortaklarından 3’ünün asker, birinin sivil olduğu öğrenildi. Okulun Kurucu Müdürü Saim Ekici, “Bizim Atatürkçü çizgimiz ortada. Kendimizden eminiz.” dedi. Okulun anaokulu ve ilkokul bölümünün kapatılacağı, ortaokul ve lise bölümlerinin ise, devlet gözetiminde eğitim faaliyetini sürdüreceği bildiriliyor.

ANAOKULU VE İLKOKUL AÇILMAYACAK
Ankara’dan gelen yazı sonrası Conkbayırı Koleji’nde polis, Maliye ve Milli eğitim yetkililerin yaptığı aramalar ve incelemenin sonrasında, okulun bilgisayarları ve evraklarına incelenmek üzere el konuldu. Okulun tüm malvarlığı Hazine’ye devredildi.
Başiskele Seymen Mahallesi Hacıbey Sokak’ta bulunan Conkbayırı’nda eğitim faaliyetine son verildi. Milli Eğitim yetkilileri, okulun anaokulu ve ilkokul bölümünün hiç açılmayacağını, bölgede görülen ihtiyaç nedeniyle ortaokul ve Anadolu Lisesi bölümünün ise devlet gözetiminde açılacağı belirtildi. Conkbayırı Okulu’nun yeni adı ve buraya alınacak öğrencilerin nasıl belirleneceği konusunda ise bir netlik yok.
DİĞER ÖZEL OKULLARA NAKİL
Okulun 1200 öğrencisinin başka okullara nakli konusunda bir karışıklık, bilinmezlik yaşandı. Yaşadıkları büyük şoku atlatmaya çalışan velilerin büyük bölümü çocuklarını TED Koleji ve Doğa Okulu başta olmak üzere diğer özel okullara nakletti. Özel okulu düşünmeyen veliler ise, adreslerine en yakın devlet okullarına çocuklarının geçişini yaptı.
GİZLİ ORTAKLARDAN 3’Ü ASKER BİRİ SİVİL 
Öte yandan elde edilen bilgilere göre Özel Conkbayırı Dkuları’nın büyük asıl ortaklarından üçünün asker, birinin sivil olduğu öğrenildi. Okul kurucu müdürü Saim Ekici, “Bizim Atatürkçü çizgimiz, eğitimimiz ortada. Biz kendimizden eminiz.” dedi, sorunun çözümü için gerekli girişimleri yapacaklarını söyledi. Ancak, devir işlemlerinin yapılmasının sonrasında bu sorunun nasıl çözüleceği, çözülse bile eğitim verecek kadro kalmadığı için çalışmanın nasıl olacağı soru işareti yarattı.
Conkbayırı operasyonuyla ilimizde FETÖ operasyonu kapsamında el konulan ve yönetimi devlete geçen okul sayısı da 28’e yükseldi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,913 saniyede tamamlandı.