Cerablus harekatını böyle gördüler

24 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4271 defa okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus’a başlattığı askeri harekatı uluslararası haber ajansları son dakika gelişmesiyle duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetlerinin birlikte başlattığı Suriye’nin Cerablus bölgesine başlatılan askeri operasyon uluslararası haber ajansları tarafından son dakika olarak duyuruldu.

Reuters sabah 05:35’te Türk Ordusu ve koalisyon güçlerinin Suriye’nin Türkiye sınırındaki DAEŞ unsurlarına yönelik bir askeri operasyon gerçekleştirdiği bilgisini son dakika olarak geçti.

06:22’de Reuters tarafından geçilen yeni son dakika bilgisinde ise Türk savaş uçaklarının Kuzey Suriye bölgesini vurduğu bilgisi duyuruldu.

06:56’da ise bu defa Reuters, TSK Özel Kuvvetler biriminden bir grup askerin Suriye’nin kuzey bölgesinden sınır ötesine geçiş yaptığı bilgisini, kıdemli bir askeri yetkiliye dayandırarak verdi.

Öte yandan, Habertürk’e bilgi veren askeri kaynaklar Suriye sınırında geçit açma harekatının gerçekleştiğini, kara kuvvetlerinin operasyona henüz katılım gerçekleştirmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.

Daha sonra 07:10’da da Reuters tekrar Türk askeri yetkililerine dayandırdığı bilgiyle, henüz kara harekatının başlatılmadığını da yine bir son dakika haberiyle duyurdu.

AP ise 06:22’de duyurduğu yine son dakika haberiyle abonelerine Türkiye’nin Suriye’nin Türkiye sınırında bulunan DAEŞ unsurlarına askeri operasyon düzenlediğini bildirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,896 saniyede tamamlandı.