13620862_10154359273459559_4772914309208828524_n

Bir Aslanın Postundan Kırk Çakala Kürk Dikmek

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
34565 defa okundu.

Öyle bir memleket gösterin ki bana -yıkıldığında değil- uykuya daldığında dünyada huzura ve refaha muhtaç olmayan tek bir avuç vatan toprağı kalmasın. Öyle aziz bir memleket düşleyin ki Allah’ın yeryüzündeki gölgesi olsun. Öyle bir devlet düşleyin ki dünyanın neresinde olursanız olun işittiğiniz ezan sesinde hatırası olsun.  Ve yine öyle bir cihanşümul devlet arayın ki lügatınızda  Otranto’nun Kalesi’nde toplarının izi, İrlandalının yediği buğdayda hatırası, Beytullah’ta ki revakta ve Amerika’daki Özgürlük Heykelinde imzası olsun.

Doğruyu gördükleri halde düşüncelerini değiştirmeyenler, cahillikleriyle mutluymuş gibi yaşarlar. Tarih kitapları cihanşümul Osmanlı’yı hep üç döneme ayırır. Osmanlı’yı “Gerileme Dönemi” başlığı altında analiz edenlerin aklından şüphe etmek lazım gelir. Zira biz; Osmanlı yıkılırken de İslam memleketlerinin hepsinden üstündük. Sözde yıkılırken bile İtalyan Leonardo’larının, Amerikan George’larının, Fransız Henry’lerinin adını duyduğunda avuçlarını terleten bir millet daha yoktur yeryüzünde. Metanete ve vakara en çok ihtiyaç duyduğumuz şu zaman diliminde bir kez daha idrak ediyoruz ki Osmanlı yıkılmadı. Fiilen belki ama manen ve kalben asla! Siyonizmin gayri meşru çocuklarının milli ve iman damarlarımıza yaptıkları uyuşturucunun etkisi yalnızca doksan sene sürdü. Uykuda geçirdiğimiz doksan senelik zaman zarfında 624 yıllık aslanın postundan kırk çakala kürk dikenler, o kırk çakalın hiçbirinin bir aslan yavrusu etmediğinin bilincine yeni yeni vardılar. Asırlar boyu tek bir valiyle yönettiğimiz vilayetler Osmanlı’nın sükûnetine, asaletine ve adaletine hiç şüphe yok ki susadılar.  Suriye diye bilinen kan gölü memleket; bizim Halep ve Şam tebaamız. Oralar bizim, buralar da onların anavatanı.  Doksan yıllık imha ve ifsat politikaları yüzünden unutturulmaya çalışılsa da, bedeller ödetilmeye zorlansak da, bezdirilmek istensek de uykudan uyandı bu millet bir kere. Uykudan uyandı ve 21.yy Osmanlı’sının kutlu doğumu 15 Temmuz gecesi gerçekleşti. Cerablus’ta yürümeyi öğrenecek, Musul ile koşacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.  15 Temmuz’da cephe savaşında bu milleti mağlup edemeyeceğini bir kez daha anlayanlar hain pusularla görevlerine devam etseler de muvaffak olamayacaklar. Bin başımız olsa ve her gün biri kesilse bu davaya ve bu devlete feda olsun.

Samimi gavura saygı duyarım ama tezadlı müslümana hürmet duymam. Müslüman, müslüman gibi olmalı ve en zor vaktinde tüm renkleriyle vatanının yanında olmalı. Hatasız kul olmazken yüzlerce kişiyle yönetilen bir hükümet nasıl hatasız olsun? Hükümet yok yere gelip bizim evimizi de yıksa bu hükümete hele ki şu zamanda laf edemeyiz. Bize zararı olsa bile alem-i İslam’a faydası vardır deyip vakar ve sükunetle ile hareket etmek her vatan evladının boynunun borcudur. Şu zamanda bize yakışan nene hatun misali battaniyeyi sağanak yağan fitne yağmurunun altında çocuğumuza değil, cepheye giden mermiye örtmektir. Velhasılı kelam, murad-ı İlahiye ters düşenin akıbeti mutlak mağlubiyettir. Hiç şüphe yok ki zafer, kainattaki en yüksek hakikat olan İslam’ın olacak…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

144 sorgu 0,458 saniyede tamamlandı.