Başkan Köken’den Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3096 defa okundu.

Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “ Vatan bütünlüğü uğruna canlarını hiç düşünmeden ortaya atan gazilerimizin, gaziler günü kutlu olsun” dedi.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları belirtti: Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesidir, milletimiz için onurların en büyüğü, rütbelerin en üstünüdür. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, huzuru, güvenliği uğrunda fedakârca görev yaparken sağlıklarını yitiren gazilerimizin, her türlü takdirin üzerinde minnet ve şükran duygularını hak ettiğini vurguladı.

Başkan Ünal Köken, “Gazi ve şehitlerimizin ailelerinin kederlerini paylaşıyor, kazandıkları şeref ve onura gıpta ediyoruz. Her karış toprağı şehit ve gazilerimizin emaneti olan bu aziz vatanın üzerinde millet olarak, hür ve bağımsız biçimde, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayarak ancak bu fedakârlığın gereğini yerine getirebiliriz” dedi.

Bu yüce mirasın varlığında ve birliğinde gözü olanlara karşı kardeşlik ruhunu canlı tutmak azmini, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu bilmeliyiz diyen Başkan Ünal Köken,  “Şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü sorunuyla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en hassas şekilde ilgilenmeye ve onlara layık oldukları kıymeti devlet ve millet olarak vermeye devam edeceğiz. Bütün bu duygularla, hizmetlerin en üstünü olan vatan savunmasını yapan, fedakârlıkların en büyüğü ile tarihimize nakşeden ve  ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü canlarını feda ederek koruyan , ebediyete göç etmiş şehit ve gazilerimizi anarken, hayatta olan tüm gazilerimize sağlık ve esenlik diler, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,845 saniyede tamamlandı.