Bahçeli Önemli Açıklamalarda Bulundu

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
9858 defa okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Terör örgütlerine destek veren ABD’yi eleştiren Bahçeli, “Bugüne kadar PYD’yi en fazla şımartan ve ön açan ABD’dir. ABD’nin PYD için çırpınması art niyetliliktir. Açık şekilde kullanmaktadır. ABD, PYD ve PKK’yı çok açık şekilde arkalamakta ve kullanmakta, bu katillerin yardımıyla Ortadoğu haritasını çizmeyi arzulamaktadır. ABD’nin PYD-PKK’ya bakışı da hastalıklıdır” dedi.

Öte yandan Bahçeli, “Terör örgütleri tamamıyla tasfiye edilmelidir. Vakit, terörü bitirme vaktidir. Kahramanlarıma diyorum ki ne kadar terör örgütü varsa gidin vurun. Biz yanınızdayız” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Terör örgütleri cinayet nöbetinde birbiriyle yarışıyor.

Türkiye’nin güvenliğini korumak için yapılan askeri müdahale yerindedir. IŞİD’den boşalan alana PYD’nin geçmesine müsaade edilemez.

“ABD’NİN PYD İÇİN ÇIRPINMASI ART NİYETLİDİR”

Bugüne kadar PYD’yi en fazla şımartan ve ön açan ABD’dir. Terör örgütü doğuda kalsa ne olacak batıda dursa ne çıkacaktır. Terör her yerde terördür.

ABD’nin PYD için çırpınması art niyetliliktir. Açık şekilde kullanmaktadır. ABD, PYD ve PKK’yı çok açık şekilde arkalamakta ve kullanmakta, bu katillerin yardımıyla Ortadoğu haritasını çizmeyi arzulamaktadır. ABD’nin PYD-PKK’ya bakışı da hastalıklıdır.

“BARZANİ’NİN ANLAMASI GEREKMEKTEDİR”

PKK-PYD terör örgütü IŞİD gibi çılgına dönmüş ve Türkiye’ye namlu çevirmiştir. Türk devleti milli çıkarlarını sonuna kadar savunmakla mükelleftir. Bunu en başta ABD’nin bilmesi, Barzani’nin anlaması gerekmektedir.

PKK’nın Artvin’de konvoya saldırması, Cizre’de 11 polisimizi şehit etmesi, müşterek terörist faaliyetlerin bir sonucudur. Korkarım ki bu kanlı süreç genişleyerek devam edecektir.

“MHP, HÜKÜMETİN ARKASINDA SAĞLAMCA DURACAK”

MHP, her türlü manevi desteği eksiksiz verecek hükümetin arkasında sağlamca duracaktır. Türk milleti artık ayaktadır.

“GİDİN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ VURUN, YANINIZDAYIZ”

Terör örgütleri tamamıyla tasfiye edilmelidir. Vakit, terörü bitirme vaktidir. Kahramanlarıma diyorum ki ne kadar terör örgütü varsa gidin vurun. Biz yanınızdayız.

“TOPLUMSAL DİRENCİ KIRMANIN KİRLİ MAŞALARI”

PKK-PYD-FETÖ ve IŞİD, toplumsal direnci kırmanın kirli maşalarıdır. Üst akla cevap vermenin zamanı çoktan gelmiştir.

Düşman kampına cevap veremezsek sonuçlar ağır olacaktır. İhanet kursaklarında mutlaka kalacaktır.

Gaziantep’te yaşanan acının dumanı hala tütmektedir.

Yaşadıklarımız tam bir kaostur. Terör örgütünün mensupları devletin her yerine sızmıştır. 17-25 Aralık’ta 81 ilin emniyet müdürlerinden 74’ü FETÖ üyesidir. Bir ara emniyet genel müdürlüğündeki daire başkanlarının tamamı FETÖ’ye çalışmıştır.

Valiler, kaymakamlar, bürokratlar, müfettişler, general ve amirallerin yüksek çoğunluğu FETÖ’nün faal elemanlarıdır.

“FETÖ’NÜN KAFASINI EZİNCE…”

Bu bir işgal denemesidir, Türkiye düşmanlığıdır. FETÖ’nün kafasını ezince bu kez diğer terör örgütleri devreye girmiştir.Tehlike devasadır. Her türlü siyasi ve ideolojik beklenti ikinci plandadır. Siyasi çekişme ve kutuplaşma ile geçireceğimiz vakit yoktur. Müşterek irade süreklilik kazanmalıdır.

Türkiye’nin derhal milli huzur ve barış ortamını temin etmesi şarttır. Yeni mağdurlar üretmek yanlıştır. Onarım ve toparlanma sürecine herkes ortak olmalıdır.

Türk millet egemenliğini göz bebeği gibi koruyacaktır. Kuruluş ruhundan ayrılmayacaktır. Türkiye’yi yaşatma görevimizi ihlal ve ihmal etmeyeceğiz. Türkiye hiç böyle bir döneme şahit olmamıştır. Sonuçta Allah muhafaza bölünmemiz sağlanacak son yurdumuz ateşe verilecektir. Çok şükür 15 Temmuz dirilişi yeni bir Çanakkale ruhudur.

“7’DEN 70’E MÜCADELE EDELİM”

Siyasi mücadelenin ahlaki dengeden mahrum olmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu devlet bizimdir, bu millet biziz. Desteğimiz devam edecektir. Gönül kazanalım, gönüller yapalım. Kalpler fethedelim. Türkiye geleceğine umutla bakmalıdır.

Hukuk devletine bağlı kalarak insan hak ve hukukunun çiğnenmesine sessiz kalmayalım. TSK’nın hedef yapılmasına mutlaka engel olalım. Terörle aynen 7’den 70’e mücadele edelim, bu belanın kökünü tümden kurutalım.

“ADLİ YIL AÇILIŞINA KATILACAĞIM”

15 Temmuz’dan öncelikli bir mevzu olmaması gerekir. Sürekli bir ismi telaffuz etmek size yakışmayan bir davranıştır. 1 Eylül’deki Adli Yıl Açılışı’na katılacağımı bildiriyorum. Madem Cumhurbaşkanı’yla 15 Temmuz sonrası Türkiye’nin gündemini konuşmak için gidiyorlar, başka bir sebepten Beştepe’ye gitmekten çekiniyorlar. Bunu da anlamak zordur.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN ZİYARETİ

Uzun zamandan bu yana basında farklı farklı şekilde yorumlanan olayı siz tekrar söylediniz. 2009 yılının Haziran ayında Gazi Üniversitesi’nin Sayın Rektörü her yıl olduğu gibi ziyarete gelmek istemişler, ziyaretten sonra da biz kendilerine randevu vermişizdir.

Sayın Rektör ziyareti sırasında yanında bir zat ile gelmiştir. Bir davetiyesinin olduğunu, bu davetiyeyi de takdim etmişlerdir. Geçmişte partimizin kurucu başkanı Sayın Alparslan Türkeş, Gülen denilen şahısla zaman zaman görüştüğünü söylemişlerdir. Ben kendilerini dinledim.

Bazı davranışlarınız kabul görmüştür fakat bazıları olmamıştır. Bu böyle devam eder, toplumumuzun bütün değerlerini tahrip ederseniz bir gün ülkücü hareket ile karşı karşıya kalırsınız demiştim. Bundan 1.5-2 ay sonra MHP’de bir fitne yayılmıştır, bazı kişiler haraç olarak kullanılmıştır.

Bugün değişim şeklinde söylenen laflar 2009 yılının Ekim ayından beri söylenen laflardır. Şu an için FETÖ denen örgütleme 7 ayakta genişlemiştir. Bunların içinde TSK’dan tutun eğitim alanında da vardır. Siyaset ayağınında da var olduğu söyleniyor. Eğer varsa, bugün FETÖ ile mücadele edenler siyaset alanını da gözden geçirmelidir. Eğer bu varsa, MHP ile ilişkisini keseriz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,876 saniyede tamamlandı.