Ankara Valisi Olarak Ercan Topaca İlk Açıklamayı Yaptı

11 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7524 defa okundu.

FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde Hatay Havalimanı’nı kapatıp darbeci askerlerin uçuşunu engelleyen Hatay Valisi Ercan Topaca, Ankara Valiliğine atandıktan sonra ilk açıklamayı yaptı. Topaca, “Ankara büyük bir onur bizim için” dedi.

15 TEMMUZ’UN KAHRAMANLARINDAN OLMUŞTU
FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde Hatay Havalimanı’nı kapatıp darbeci askerlerin uçuşunu engellemişti.
Valiler Kararnamesiyle Hatay’dan Ankara’ya atanan vali Ercan Topaca, “Asıl olan ülkedir, devlettir, milletin bütünlüğüdür. Biz de o yönde, kanunların bize verdiği yetki çerçevesinde güzel Ankara’mıza hizmet edeceğiz. Bu ülkeye hizmet etmek, onun için çalışmak büyük bir onur” dedi.
Hatay’ı da çok sevdiğini, kentte severek hizmet ettiğini belirten Topaca, şöyle konuştu: “İnşallah ülkemizin başkenti, ikinci büyük kent Ankara’da da görevimizi, ülkemize, milletimize hizmet yolunda en güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz. Asıl olan ülkedir, devlettir, milletin bütünlüğüdür. Biz de o yönde, kanunların bize verdiği yetki çerçevesinde güzel Ankara’mıza, başkentimize hizmet edeceğiz. Bu ülkeye hizmet etmek, onun için çalışmak büyük bir onur bizim için.
Yeni görevine Kurban Bayramı sonrasında başlayacağını açıklayan Topaca, hizmetin yeri ve zamanı olmadığını dile getirdi. Topaca, hizmetlerini en güzel şekilde yerine getirmeye devam edeceğini kaydetti. Topaca, Hatay Valiliğine atanan Erdal Ata’nın da başarılı olduğunu, kente en güzel şekilde hizmet edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

 
YENİ ANKARA VALİSİ ERCAN TOPACA KİMDİR?
1965’te Antalya Manavgat’da doğan Ercan Topaca, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Sayıştay Denetçi Yardımcısı olarak devlet memurluğuna başladı. Kaymakam adaylığı sınavını kazandıktan sonra Kırıkkale kaymakam adayı olarak atandı. Muğla-Milas, Eskişehir-Beylikova ve Çorum-Alaca ilçelerinde kaymakam vekili, Kastamonu-Azdavay, Diyarbakır-Çermik, Konya-Kulu ilçelerinde kaymakam olarak görev aldı. Topaca, 12 Kasım 1999 depremi sırasında bir süre Bolu Vali Yardımcılığı görevinde bulundu.
2000 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, sonra aynı Genel Müdürlük’te Daire Başkanı ve Genel Müdür oldu. 2004’te Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı’na atandı.
Düzce, Kocaeli ve son olarak Hatay Valiliği görevinde bulundu. Ercan Topaca 2014 yılından bu yana Hatay Valisi olarak görev yapıyordu.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,868 saniyede tamamlandı.