Ağbaba” Darbe Girişiminin Siyasi Ayağı Yok mu?”

22 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5258 defa okundu.

İZGAZ davası nedeniyle tutuklanan hastalığı nedeniyle hastanede tedavi gören Sefa Sirmen’i ziyaret için ilimize gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba il başkanlığına yaptığı ziyarette konuştu

Ağbaba, Gaziantep’te 54 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırı için “IŞİD’in büyümesinin sorumlusu AKP’dir” dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İZGAZ davası nedeniyle tutuklanan ve şuanda hastalığı nedeniyle hastanede tedavi gören Sefa Sirmen’i ziyaret etmek için ilimize geldi. Ziyaret öncesi il başkanlığını ziyaret eden Veli Ağbaba’yı milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan, CHP İl başkan yardımcısı Gökhan Darcan, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, ilçe başkanları ve partililer karşıladı. İl Başkanı Cengiz Sarıbay tatilde olduğu için programa katılamadı.

 

ice22-109.jpg

 

2010 YILI SONRASI ATANANLAR CEZAEVİNDE

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan ve CHP İl Başkan Yardımcısı Gökhan Darcan ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Gündemi ilişkin konuşan Ağbaba, “Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından Sefa Sirmen’i ziyaret etmek ve yaşadığı haksızlığı Türkiye’ye duyurmak için buradayız. Kendisi 3 ay sonra çıkacak ama kendisi ve biz tekrar yargılanmasını istiyoruz. 2010 yılı sonrası atanan tüm hakim ve savcılar şuan cezaevindedir. Sefa Sirmen’i haksız yere cezaevine gönderen hakimde cezaevindedir” dedi.

 

SİRMEN’İN DAVASI TEKRAR GÖRÜLMELİ

Ağbaba, “FETÖ tarafından askerler, rektörler dışında mağdur edilen bir çok insan vardır. Eğer Türkiye’de adalet tekrardan kurulacaksa 2010 sonrası atanan hakimlerin davalarının tekrar görülmesi gereklidir. Bunlardan biride Sefa Sirmen’in davasıdır. Bizim daha önce söylediğimiz herşey doğru çıktı. Biz hep haklı çıktık. 2010 yılı sonrası orduda ne kadar yükselecek adam varsa Balyoz ve Ergenekon’dan ya görevden uzaklaştırıldı ya cezaevine girdi. Bunlar hep Genelkurmak eski Başkanı Necdet Özel zamanında oldu. TSK darma duman oldu. Necdet Özel’de araştırılmalıdır” dedi.

 

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI YOK MU ?

FETÖ’nün siyasi ayağınında araştırılması gerektiğini vurgulayan Ağbaba, “15 Temmuz’a nasıl gelindiğini anlamadan 15 Temmuz’la hesaplaşamayız. 15 Temmuz sonrası operasyonlarda herkes alınıyor. Polis, asker, işadamı, gazeteci, hakim, savcı ama hiç bir siyasi alınmadı. Bu darbe girişiminin hiç siyasi ayağı yok mu ? Bunlar araştırılmalıdır” diye konuştu.

 

IŞİD’IN BÜYÜMESİNİN SORUMLUSU AKP’DİR

Konuşmasının son bölümünde iktidarı sert bir şekilde eleştiren Ağbaba, “Şuan karşımızda iktidar olamayan bir iktidar var. Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerinden bir farkı kalmadı. Her gün patlayan bombalarla insan ölüyor. Suruç katliamı arkasındakiler araştırılsaydı bugün Gaziantep’te 54 kişi ölmezdi. IŞİD’in büyümesinin en büyük sorumlusu AKP’dir. Bugün Gazze tekrar bombalayanmaya başladı. AKP’nin koruması altına İsrail tarafından bombalanmaktadır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,872 saniyede tamamlandı.