Yeni Eğitim Öğretim Yılı Star Verdi

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2997 defa okundu.

2016-2017 eğitim öğretim yılı kent protokolünün katıldığı tören ile başladı. Kent protokolü yılın ilk ders zilini Solaklar İlköğretim Okulu’nda çaldı. Törende konuşan Vali Güzeloğlu, “Yükselen değer olan Kocaeli’njn eğitim de başarı göstereceğini biliyorum” dedi.

Üç aylık tatil sürecinin ardından yeni eğitim öğretim yılı büyük coşku ve heyecan ile başladı. Yeni yılın açılışı Solaklar Köyü’nde bulunan Solaklar İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Solaklar İlkokulu Müdürü Seyfettin Ataş, Jandarma Alay Komutanı Mehmet Karadeniz, 15 Temmuz Darbe girişiminde gazi olan Halil İbrahim Koşdaş ve Murat Ellibeş, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Vali yardımcıları ve çok sayıda davetli katılım sağladı.Törende 15 Temmuz darbe girişiminin anlatıldığı bir sinevizyon gösterildi. Sinevizyonun ardından ise darbe girişimi sırasında gazi olan polis memuru Murat Ellibeş, yaşadığı o geceyi katılımcılara anlattı. Ellibeş, “İki arkadaşımın rehin alındığını duyunca narkotiğin aracıyla yola çıktık. Vücudumda bir kızarıklık gördüm ama anlamadım, biraz da oradaki arkadaşlara cesaret vermek için sesimi çıkarmadım. Daha sonra çelik yeleğin yanından kan geldiğini gördüm” diye konuştu.

HEDEF ÇOCUKLARI İYİ YETİŞTİRMEK

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, en büyük hedeflerinin çocukları iyi yetiştirmek olduğunu söyledi. Son olarak kürsüye çıkan vali Güzeloğlu ise “Bugün hem okullarımızın açılmasını hem de Gaziler Günü’nü kutluyoruz. Bugün, 15 Temuz’u anlamak ve o bilinci anlamak adına 15 Temmuz’a adandı. En önemli önceliğiniz imanlı inançlı milletine ve devletine güvenen, bu uğurda gerekirse gözünü kırpmadan canını verebilecek değerler yetiştirmektir. Çocuklarımıza güveniyoruz” diye konuştu. Konuşmasını sürdüren Vali Güzeloğlu: “Yükselen değer olan Kocaeli’njn eğitim de başarı göstereceğini biliyorum. Çocuklarımıza yapılan emeğin en büyük gayret olduğunu yineleyerek selamlarımı gönderiyorum” dedi. Ardından vali Güzeloğlu, başkan Karaosmanoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik  ilk ders zili çaldı ve öğrencilerle birlikte okula girdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

205 sorgu 0,950 saniyede tamamlandı.