• Dolar Alış / Satış: 3.558 / 3.565
  • Euro Alış / Satış: 3.879 / 3.886
  • KOCAELI:
  • Güneş: 05:56
  • Öğle: 13:05
  • İkindi: 16:52
  • Akşam: 20:01
  • Yatsı: 21:31
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

POSCO’dan Kore Gazilerine Anlamlı Madalya

1 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
10629 defa okundu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi’ni ziyaret eden Posco Assan TST Genel Müdürü Haeik Jeong, POSCO Genel Merkezi’nin Kore Gazileri için hazırladığı madalyaları takdim etti. Madalyalar, Kuzey Kore – Güney Kore sınırında bulunan çelik bariyerlerin yenilenmesi sırasında çıkarılan eski bariyerlerin eritilmesi ile hazırlandı.

Posco Assan TST Genel Müdürü Haeik Jeong’un katılımlarıyla düzenlenen törene Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Yunus Coşkun, Kore Gazileri Enver Ören, Nurettin Can ve Halim Kasal katıldı.

Tören öncesi Kore Gazileri ile sohbet eden Haeik Jeong, madalyanın POSCO genel merkezi tarafından Türkiye – Güney Kore dostluğunun bir simgesi olarak hazırlandığını söyledi. Madalyaların yapımının da önemli anlamlar içerdiğini ifade eden Jeong, sınır bölgesindeki bariyerlerin yenilenmesi sonrasında ortaya çıkan eski bariyerlerin eritilip madalya haline getirildiğini söyledi.

Türkiye ve Güney Kore’nin kardeş ülkeler olduğunu söyleyen Jeong; “Türkiye bizim kardeşimizdir. Kore Savaşında bizlere çok büyük desteklerde bulundu. Bizler, yaptığınız iyilikleri asla unutamayız” dedi.

Genel Müdür Haeik Jeong’a teşekkürlerini ileten Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Yunus Coşkun, 60 yılın üzerinde zaman geçmesine rağmen Kore Gazilerine gösterilen ilgiden ve vefadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Güney Korelilerin de Türklere çok benzediklerini söyleyen Coşkun; “Sizler de bize çok benziyorsunuz. Merhametlisiniz, yardımseversiniz. Güney Kore’yi ziyaretim sırasında şehitliklerimizi gezmiştim. Şehitliklerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı da sizlere şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Tören sonrasında Gaziler Evi’ni gezen Jeong, Kore için özel olarak hazırlanan bölümü ilgi ile inceledi.

Kyung Wook Min - Enver Ören - Haeik Jeong - Nurettin Can - Yunus Coşkun - Halim Kasal - Nuri Jung

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,773 saniyede tamamlandı.