Muhammed: Allah’ın elçisi filmini Kocaeli İl Müftüsü Yorumladı

4 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5337 defa okundu.

Ülkemizde de vizyona giren Muhammed: Allah’ın elçisi filmine dair, İl Müftüsü Yusuf Doğan açıklamalarda bulundu. Doğan, “Zihin dünyamızda yeri olan şahsiyetlerin görselleştirilmesine şiddetle karşıyım” dedi

İzmit Belediyesi ve KİHMED ortaklığında gerçekleştirilen Aliya İzzetbegoviç fotoğraf sergisinde katılımcılara dua ettiren İl Müftüsü Yusuf Doğan duanın ardından kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Doğan konuşmasında son günlerde Hz. Peygamberimizin yüzünün gösterilmesiyle gündeme gelen “Muhammed: Allah’ın elçisi” filmiyle alakalı değerlendirmelerde bulundu. 40 Milyon Dolarlık dev bütçeli film İranlı yönetmen Mecid Mecidi tarafından çekilirken beraberinde de birçok tartışmaya sebep oldu.

BİZLERE KİŞİLİKLERİ LAZIM

Vizyonda olan “Muhammed: Allah’ın elçisi” filmiyle ilgili olarak, İl Müftüsü Yusuf Doğan “Peygamber efendimizin filmini oynatıyorlar bize bunlar lazım değil. Sosyal medyada çok görüşler akıp gidiyor. Hz. Peygamberimiz ve diğer peygamberlerimizin, bizim zihin dünyamızda yeri olan zevatın, görselleştirilmesine şiddetle karşıyım. Onların bize kişilikleri lazım, onların şahsiyetleri bizim bünyemize lazım” dedi.

MÜFTÜ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

199 sorgu 0,833 saniyede tamamlandı.