Minibüsçü esnafı alacağına kavuştu

13 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4761 defa okundu.

Minibüsçüler, Maliye Bakanlığı’ndan bekledikleri alacaklarına kavuştu. Her araç için 2 bin 100 TL ödeme yapılırken toplam 3 milyon 561 bin TL ödeme yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulanan proje kapsamında 65 yaş üstü, şehit yakınları, gaziler, gazi yakınları, vazife malülleri, engelliler ile devlet sporcusu unvanı verilen kişilere ücretsiz seyahat hakkı tanıyan düzenleme 2013 yılında hayata geçti. Uygulama kapsamında kent genelinde bulunan özel bin 696 aracın yanı sıra belediye araçlarından bu kapsama giren kişiler yararlanmaya başladılar.

ALACAKLAR ÖDENDİ

Özel taşımacılık yapan kooperatifler ile Bakanlık arasında yapılan anlaşma gereğince ücretsiz seyahat ücretlerinin Maliye Bakanlığı tarafından ödenmesine karar verildi. Bu anlaşma doğrultusunda ödemelerini bekleyen minibüsçü esnafının alacakları ödendi. İlimizde özel taşımacılık yapan bin 696 aracın her birine 2 bin 100 TL ödeme yapıldı. Buna göre Maliye Bakanlığı tarafından minibüsçü esnafına 3 milyon 561 bin TL ödeme yapıldı. Minibüsçü esnafının alacağı olan haziran, temmuz ve ağustos aylarından doğan alacakları bu şekilde ödenmiş oldu. Minibüsçü esnafının eylül, ekim ayı alacakları dururken kasım ayının dolması ile birlikte aralık ayında ödeme yapılması bekleniyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,904 saniyede tamamlandı.