Köylülerden çöp yakma tesisi tepkisi

5 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5976 defa okundu.

Ahmet Davutoğlu, hatıra ormanına yapılması planlanan Çöp Yakma Tesisleri’ne çevre köylerde ikamet eden köy sakinleri tepki gösterdi. Köylüler çöp yakma tesislerinin başka yere kurulmasını istiyor.

Büyükşehir Belediyesi‘nin en önemli projelerinden olan Çöp Yakma Tesisi gündemden düşmüyor. Tesisin yeri ile ilgili tepkiler de devam ediyor. Özellikle kuzey rüzgarlarının bol olduğu ve kentin oksijen alanı olarak tanımlanan Ahmet Davutoğlu hatıra ormanında böylesi bir tesisin yapılamaması gerektiğini savunan köylüler dün tesisin kurulacağı alanda eylem yaptı.

PANEL DÜZENLEDİ

Konu ile ilgili olarak CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, meclis üyeleri Veli Beyaztaş, Engin Taşdemir ve yine partili Ahmet Uzun ve bölge halkından oluşan bir grup dün Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı’na yapılması planlanan çöp yakma tesisiyle ilgili bir panel düzenledi. Daha sonra fabrikanın yapılacağı alana çıkıldı. Burada yaklaşık 40 kişilik bir grup tarafından ‘Kanser olmak istemiyoruz’ pankartı açıldı.

UZUN: NE YAPILMAYA ÇALIŞILDIĞI BELLI DEĞİL

Panelde ilk konuşan CHP’li Ahmet Uzun, “Ne yazık ki yapılması planlanan çöp yakma tesisinin yeri çok yanlıştır. Şu an yapılacak bölgede yani Ahmet Davutoğlu Ormanının yakınlarında Üçgaziler Köyü ve çevresindeki köylerse, köylülerle muhtarlar birbirine düşmüş durumdadır. Köylüler, muhtarlar bizi sattı diyor. İzmit artık gerek saniyeye gerek başka bir şeye doymuş durumdadır. Çok açık ve net söylüyorum. İzaydaşın yapıldığı yer 100 yanlışsa şimdi yapılacak yer 100 bin yanlıştır. Bu kent direksiyonsuz araba gibi oldu. Ne yapılmaya çalışıldığı belli değil” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,832 saniyede tamamlandı.