KOU’de Ülkücü Öğrenciler Zoru Başardı

25 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
8820 defa okundu.

Kocaeli Üniversitesi’nin Öğrenci Konseyi Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin belirlendiği ‘Öğrenci Konseyi Seçimleri’ seçimi kenttin gündemi oldu. 19’a 18 çıkan oy sonucu ile Mühendislik Fakültesi Temsilcisi Fahrettin Porsuk, Öğrenci Konseyi Başkanı olarak seçildi.

KOÜ Öğrenci Konseyi Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği “Öğrenci Konseyi SeçimleriAk Partili gençlik yapılanması ile Ülkü Ocakları arasında demokratik bir seçim gerçekleştirildi. Fakat ne olduysa seçim sonuçları açıklanınca oldu.

BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE OLMALIYIZ

Prof. Dr. Küçük, “Bu seçimde kazanan hepimiz olduk. Birlik beraberlik içinde olmalıyız. Öğrenci Konseyi Seçiminin üniversitemiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi. Seçim aşamasında ilk olarak öğrencilerden oluşan Seçim Divan Başkanı ve 2 üye belirlendi. Eğitim Fakültesi Temsilcisi Metin Geldeş, Mühendislik Fakültesi Temsilcisi Fahrettin Porsuk ve Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO Temsilcisi Kader Nur Palaz Öğrenci Konseyi Başkanlığı için adaylıklarını açıkladı.

AK PARTİLİLER İLE ÜLKÜCÜLER YARIŞTI

KOÜ Öğrenci Konsey Başkanlığı seçimlerinde Ak Partililer ile Ülkücüler kıyasıya yarış içerisine girdiler. 41 fakülte temsilcisinin oy kullandığı seçimlerde üç aday yarışırken Ak Parti’nin desteklediği mevcut konsey başkanı Metin Geldeş, Sağlık Meslek Yüksekokulu’ndan Kader Nur Palaz ile ülkücülerin desteklediği isim Fahrettin Porsuk’un girdiği seçimlerde 39 fakülte temsilcisi oy kullandı.

15207899_10154321724228019_735067578_n

ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLER ZORU BAŞARDI

Temsilcilerin kullandıkları oylar sonucunda, Ülkücü gençlerin desteklediği Mühendislik Fakültesi Temsilcisi Fahrettin Porsuk, 1 oy fark ile Öğrenci Konseyi Başkanı olarak seçildi. Başkan seçimi ardından 8 temsilciden oluşan Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu, 3 temsilciden oluşan Öğrenci Konseyi Denetim Kurulu üyelerinin seçim işlemi yapıldı.

SEÇİM SONUÇU AÇIKLANDI ORTALIK KARIŞTI

Seçimin sonunda hem başkanlıkta hem de yönetimde Kocaeli Ülkü Ocakları’na mensup Fahrettin Porsuk kazanan isim oldu. Ancak iddialara göre ne olduysa da bundan sonra oldu. Ülkü ocağına mensup Porsuk’un seçimi kazanması üzerine tartışmalar yaşandı. İddialara göre; Ak Parti’nin desteklediği Metin Geldeş ve destekçileri, rektör yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük’ün üzerine yürüdü, seçimin iptalini istedi.

SEÇİMİN İPTAL EDİLMEYECEK

Sadece bir oyla konsey başkanlığını kaybeden Geldeş ve beraberindekileri gerginliğin tarafı olduğu iddia edildi. Ak Parti’liler yapılan seçimlerimlerin iptalini istediler. Ancak üniversite yönetimi, seçimin iptal edilmeyeceğini duyurdu.

Seçin sonucunu Seka’da kutladılar

15205604_10154321724293019_1662672456_o

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

204 sorgu 0,854 saniyede tamamlandı.