KOU Öğrenci Konsey Seçim Sonucu Açıklandı

11 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7632 defa okundu.

Kocaeli Üniversitesi tarafından iptal edilen ve bugün gerçekleştirilen Öğrenci Konsey seçimini Metin Geldeş 23 oy alarak kazandı. İptal edilen seçimi 1 oyla Fahrettin Porsuk kazanmıştı.

Kocaeli Üniversitesi’nde gerginliğin daha da tırmanmaması adına Ülkücülerin isyanı sürerken MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Rektör Sadettin Hülagü ile bir araya gelerek sağduyu çağrısı yapmıştı.

METİN GELDEŞ 23 OY İLE ALARAK KAZANDI

Öğrenciler, seçimin yapıldığı salona aranarak alınırken Umuttepe Kampüsu dışındaki fakültelerin öğrencilerinin içeri alınamaması üzerine gerginlik yaşandı. Öte yandan daha önce Ülkücülerin kazandığı, divan kurulunun da bunu kabul ettiği ancak sonrasında iptal edilerek yenilenen seçimler bu kez basına kapalı gerçekleşti. Toplam 42 fakültenin bu seçimde belirlenen 42 bölüm başkanı Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi başkanını seçmek için oy kullandı. Kullanılan oylardan Metin Geldeş 23 oy alırken, Fahrettin Porsuk ise 18 oy aldı. Yeniden yapılan seçimde bu kez KOÜ’nün yeni başkanı Metin Geldeş oldu.

32B515E2E154912_or

ercan-bayrak-gozaltı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

199 sorgu 0,858 saniyede tamamlandı.