KOTO’da O İsime Yoğun Baskı Var

20 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
19056 defa okundu.

KOTO’da Özdağ’ın tutuklanmasının ardından başlayan başkanlık krizi devam ederken çok sayıda üye Mehmet Kaya’yı başkan olarak görmek istediklerini dillendirmeye başladı. Yüzde yüz birliktelik olduğu taktirde teklife olumlu bakabileceğini söyleyen Kaya’nın aday olup olmayacağı oldukça merak ediliyor.

KOTO’da 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından Başkan Murat Özdağ’ın gözaltına alınmasıyla başlayan kriz devam ediyor. Özdağ’ın başkanlık yaptığı dönemde yönetim içerisinde yaşanan krizler beraberinde istifaları getirmişti. Özdağ‘ın başkanlığının düşmesinin ardından oluşan boşluk yeni bir arayışı beraberinde getirdi. Hal böyle olunca gözler KOTO’nun önde gelen isimlerine çevrildi. Bazı isimler KOTO başkanlığına adaylığını açıklarken; Mehmet Kaya’ya başkan olması için teklif götürüldü. Teklif bizzat şuan başkanlık görevini yürüten Zihni Yılmaz tarafından yapıldı.

TEKLİFE OLUMLU BAKABİLİR

Konuyla ilgili daha önce yaptığı yazılı açıklamada teklifin kendisine telefon aracılığı ile iletildiğini belirterek,  “Bu telefon görüşmesinde öncelikle, beni bu göreve layık gören saygıdeğer yönetim kurulu üyelerimize teşekkürlerimi sunduğumu, ancak aile fertlerimin onayı ve oda meclisinin takdiri ile birlik ve beraberliğin %100 sağlanacağı bir yapıyla bu teklife olumlu bakabileceğimi ifade ettim. Bunun üzerine, tüm Yönetim Kurulu üyelerinin %100 aynı fikirde olduğu tarafıma tebliğ edilmiştir. Birlik ve beraberliği sağlamayacak hiçbir oluşumun içinde olmayacağım.

ÜYELER KAYA’YI İSTİYOR

Nasıl ki tüm söylemlerimizde ve tecrübelerimizde vatanın bütünlüğünün birlik ve beraberlikten geçtiğini ifade ediyor isek Kocaeli Ticaret Odasının da bütünlüğü ve başarısının birlik ve beraberlik ile mümkün olacağı unutulmamalıdır” ifadelerine yer vermişti. Konuyla ilgili bir açıklamada odanın aktif üyelerinden olan Yaşar Can’dan geldi. Zihni Yılmaz yerine Mehmet Kaya’nın başkan olması gerektiğini savunan Can, “Meslektaşlarının sorunlarını çözme noktasında fikri olmayan insanlar yönetimde yer alıyor” dedi. Bakalım Mehmet Kaya, Yaşar Can gibi başkanlığını isteyen birçok KOTO üyesine kulak verip başkanlığa adaylığını açıklayacak mı?

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,877 saniyede tamamlandı.