Kocaeli Defterdarlığında 10 Soru İle FETÖ Arayışı!!!

23 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
18580 defa okundu.

Kocaeli Valiliğinin yazılı açıklama ile uyardığı ve “münferit uygulama” olarak açıkladığı, bir form üzerinden yapılan FETÖ-PYD anket uygulaması, Kocaeli Defterdarlıkta da uygulanmış. Valilik binasında bulunan Defterdarlık, personeline 10 soru sormuş.

Kocaeli‘nde uzun zamandır tartışılan ve yerel yönetimlerde de uygulanan FETÖ\PYD anket formu dağıtılması Kocaeli Valiliği tarafından yazılı açıklama ile uyarılmıştı. Kocaeli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada; “İlimiz bünyesinde bulunan bazı birimlerde terör örgütleri ile iltisakı veya irtibatı olan personelin tespit ve bir forma bağlanarak bildirilmesinin istendiği yönünde haberler çıkmıştır

VALİLİK KURUMLARI İKAZ ETMİŞTİ

“Terör örgütleri ve FETÖ ile mücadelede usul ve esaslar yürürlükteki mevzuat ve KHK’lerde belirlenmiştir. Alınan uygulama bazı birimlerin münferit uygulaması olup mevzuat hükümleri çerçevesinde hareket edilmesi yönünde ikaz edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

DEFTARDARLIKTAKİ FORM YÜZÜNDEN Mİ UYARDI?

Süreçle beraber, kurumların kendi personeline uyguladığı form anket Kocaeli Defterdarlığın da yaşanmış. Defterdarlık kendi personeline “Anket Formu” başlıklı 10 soru yöneltmiş. Soruların kapsamı ve içeriği FETÖ\PYD’ye bağlantılı üyeleri ortaya çıkarmakmış. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun uyarısından önce anketin yapıldığı memurlar arasında konuşuluyor. İlk akla gelen soru Vali Güzeloğlu bu uygulamayı duydu ve yazılı açıklama yaparak Defterdarlığı mı uyardı bilinmez. Yoksa bu uygulamadan Vali Güzeloğlu’nun haberi yoksa Defterdarlıkta çok kişinin başı ağrıyacağa benziyor.

 

İŞTE MEMURLARA SORULAN 10 SORU;

1-FETÖ\PYD veya başka bir terör örgütüyle irtibatın var mı? Bu yapılarla iletişimin oldu mu? Kendin, ailen veya akrabalarından bu yapı içerisinde faaliyet gösteren var mı?

2-Bankasya’a 2013’den sonra hesabın var mıydı? Bu hesap içerisinde para hareketliliği yaptın mı?

3- Eagle veya BAYLOCK gibi programları indirip hiç kullandın mı?

4-Sosyal medyada FETO\PYD lehine paylaşımlarda bulundu mu?

5-İşe girerken sana kim referans oldu?

6-Çocuklarını FETÖ\PYD ile anılan derneklere gönderdiniz mi?

7-Merkez bankası önünde ve Bank Asya önünde gerçekleştirilen Bank Asya eylemlerine katıldınız mı?

8-Cemaatin ev ve diğer toplantılarına katıldınız mı?

9-Kimse Yok mu derneğine üyeliğiniz var mı?

10-Sızıntı, zaman gibi FETÖ\PYD medyasına üye oldunuz mu?

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,917 saniyede tamamlandı.