İMO’dan Kocaelispor’a Vefa Örneği

19 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6912 defa okundu.

Türkiye’nin gündemine oturan Kocaelispor’a bir destekte İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulundan geldi. İMO Kocaeli Şubesi Başkanı Tolga Ok, “Kocaelispor formalarımız ve boyunlarımızda KOCAELİSPOR atkılarımızla bu pazar günü İsmet Paşa Stadyum’unda yerimizi alarak göstereceğiz” dedi.

Kocaeli’nde faal olan STK’ların başında gelen İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, kenttin değeri olan Kocaelispor’a sessiz kalmadı. İMO Kocaeli Şubesi Başkanı Tolga Ok yazılı açıklama yaparak, Kocaelispor’un yanında oldukları mesajı verdi. Ok, “17 ağustos 1999 tarihinde bu kent en büyük yıkımlarından birisini yaşamış, adı asrın felaketi olarak anılmaya başlayan bir deprem ile büyük bir yara almıştır. İMO üyelerimizin birçoğu benim gibi depremi bu kentte yaşamış ve o gün ki fotoğrafları tüm dünya ile birlikte beyinlerine kazımışlardır. İşte o deprem iletişim kaynaklarının da asrın felaketine yenik düşmesi ile kent insanları arasında bir kopukluğu, bir irtibatsızlığı beraberinde getirmiştir. Enkaz temizleme ve kurtarma çalışmalarında sosyalleşen insanlar, tanımadığı insanları enkazdan çıkartabilmek adına inanılmaz bir gayret sarf etmişlerdir” dedi.

KOCAELİSPOR’UMUZU hiç unutmadık

“O dönemden akıllarda kalan önemli anlardan bir tanesi ise bu kentin vazgeçilmezlerinden birisi olan KOCAELİSPOR’DUR. Çünkü depreme rağmen halkı bir arada tutabilmek, moral, motivasyon, kent isminin ulusal medyada temsil kabiliyeti ve daha bir dolu unsuru yaşatmak adına KOCAELİSPOR yaşadığı tüm imkansızlıklara rağmen lige devam kararı alarak kenti bir araya toplamıştır. Bu çok önemli bir karardı ve 17 Ağustos depremi sonrası halkı geniş kitleler halinde bir araya toplayan ilk kurum KOCAELİSPOR’DUR. Biz İMO üyeleri olarak o günleri ve bu büyük fedakarlığın sahibi KOCAELİSPOR’UMUZU hiç unutmadık”

TÜM KURUMLARI YANINDA GÖRMEK İSTİYORUZ

“İşte o KOCAELİSPOR bu gün zor günlerden geçiyor. Dibi görmüş bir çan eğrisinin çıkış noktasını yakalayabilmek adına ve hala halkın takımı olma statüsünü bünyesinde bir arma olarak taşıyan KOCAELİSPOR zor günlerden çıkış için kentteki tüm STK’ları, tüm meslek odalarını, tüm kamu kurum ve kuruluşlarını yanında görmek istemektedir. Bu çıkış anında da halkla iç içe bir yüke omuz vererek yükselmek istemektedir”

ATKILARIMIZLAR HAFTA SONU İSMETPAŞADAYIZ

“Bizler İMO üyeleri olarak vefakar insanlarız. Yıllar önce KOCAELİSPOR’UMUZUN bu kent insanına yaşattığı mutlulukları da, felaket anlarında ortaya koyduğu birleştirici unsurları da unutmadık. Unutmayacağız da. Takımımızın bizlere ihtiyacı var. Bu ihtiyaç ilk önce yanlarında olduğumuzu göstermekle karşılanacak bir ihtiyaçtır. Sağlam sıkı bir kamuoyu oluşturmak adına İMO olarak KOCAELİSPOR’UMUZUN yanında olduğumuzu bu hafta sonu ortaya koymak istiyoruz. Bu kentin en önemli ve en dinamik örgütü olarak üzerimize düşen vazifeyi tüm İMO üyeleri olarak üzerimizde KOCAELİSPOR formalarımız ve boyunlarımızda KOCAELİSPOR atkılarımızla bu pazar günü İsmet Paşa Stadyum’unda yerimizi alarak göstereceğiz. İMO bu kentin birleştirici unsurlarından birisi olduğunu her zaman olduğu gibi bu pazar günü de ortaya koyacaktır.”

VEFA ÖRNEĞİNİ ORTAYA KOYACAĞIZ

“Pazar günü saat 13.30’da Bayburtspor ile oynanacak olan KOCAELİSPOR’UMUZUN maçına tüm İMO üyeleri ile birlikte gidebilmek için saat 12.00’de İMO binamızın önünde buluşuyoruz. Bu vefa örneğini ortaya koyabilmek için her üyemize ihtiyacımız var. Duyarlılığınız ve vefa duygunuz için şimdiden tüm İMO üyesi dostlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

İMO Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Adına Başkan Tolga OK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,850 saniyede tamamlandı.