Henkel, Muradına Erdi

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4329 defa okundu.

Henkel, Gebze’de 30 bin metrekarelik bir alanda hayata geçecek yeni üretim merkezinin temelini yoğun katılımla gerçekleşen bir törenle attı. 2017 yılının sonunda açılması planlanan yeni fabrika son teknolojiyi kullanacak.

Henkel’in yeni üretim tesisinin temel atma törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar, Türk Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Başkanı İsmail Akkoçoğlu ve Türk Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Operasyonlar ve Projeler Direktörü Mehmet Yılmaz’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, devlet görevlileri, müşteriler, sanayinin önemli temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Henkel yapıştırıcı teknolojileri operasyonlar ve projeler direktörü Mehmet Yılmaz,” 30 Bin metre kare alana yapılacak olan fabrikamız. Ortadoğu ve Afrika’daki en büyük fabrikamız olacak. Orta yüksek sınıftaki ürünlerimiz birçok sektöre katma değer sağlayacak. Ekonomik başarıyla birlikte sosyal sorumluluk Henkel’in özelliklerinden birisidir. Yeşil bina konseptine uygun olarak inşa edildi bu tesis. Tesisimiz önemli teknolojik yatırımlar içeriyor. Çevrece konsepte uygun olarak tasarlandı. Kalite, çevre ve iş güvenliği sertifikalarımızı da almayı planlıyoruz. Yeni tesisimizin yönetiminde kadın çalışanlarımızda önemli bir yer tutacaklar. Fabrikamızın ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE HER GEÇEN GÜN GÜÇLENMELİ

Son olarak konuşan  Vali Güzeloğlu ise,” Türkiye’nin il ve tek kimya ihtisas bölgesinde önemli bir tesisin temelini atmaktan mutluluk duyuyorum. Öncelikle Türkiye’ye güvenen Henkel ailesini kutluyorum. Türkiye’nin büyük yürüyüşüne temel atacağımız tesis bir anlamlı katkı sağlayacaktır. Sektörel anlamda da birçok sektöre katkı verecektir. Yeni bir istihdam kapısıdır. Ülkemiz ekonomisine bir artı değer olacaktır bu tesis. Her bir yatırımda bu ülkeye duyulan güveni bir kez daha hissediyoruz. Kocaeli Türkiye’nin büyük yürüyüşüne derinlik sağlayan bir büyük şehirdir. 3 teknoparkı, 35’e yakın limanıyla Türkiye ekonomisinin geleceğe taşınmasında öncü bir şehirdir. İlimiz sınırları içerisinde kurulan ve 2017’de açacağımız bilişim vadisi bir öncülüğü üstlenecektir. Türkiye ekonomisini dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisine sokma yolunda çalışmalar devam etmektedir. Türkiye’nin büyümesi devam etmektedir. Henkel grubu çok önemli bir tesis açarken kentimizin ekonomisine de büyük bir katkı sunuyor. Türkiye çağdaş uygarlık düzeyini aşmalı ve her geçen gün güçlenmelidir. Bu kararlılığımı sürmektedir. Dileğim hedeflendiği gibi bir yıl içerisinde bu tesisimizin açılışında da bir arada olmaktır” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,843 saniyede tamamlandı.