• Dolar Alış / Satış: 3.619 / 3.625
 • Euro Alış / Satış: 3.928 / 3.935
 • KOCAELI:
 • Güneş: 06:42
 • Öğle: 13:12
 • İkindi: 16:41
 • Akşam: 19:29
 • Yatsı: 20:50
 • Hava Durumu Güncelleniyor..

Gürcistan FETÖ’ye destek mi veriyor?

4 Ocak 2017
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
30582 defa okundu.
Gürcistan FETÖ’ye destek mi veriyor?

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Gürcistan’da 8 okuluyla eğitim alanında, Gürcistan Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (GÜRSİAD) adı altında da iş dünyasında faaliyetlerini sürdürüyor.

Kamuoyunda FETÖ’nün olarak bilinen 7 okul ve bir üniversitesinin başkent Tiflis’in yanı sıra Kutaisi, Batum, Rustavi ve Marneuli kentlerinde eğitim vermeye devam ettiği biliniyor. FETÖ’yle bağlantılı olduğu bilinen Uluslararası Karadeniz Üniversitesi (İBSU), Özel Demirel Koleji, Işık İlkokulu, Nikoloz Tsereteli Uluslararası Okulu Tiflis’te, Niko Nikoladze İlköğretim Okulu ve Lisesi Kutaisi’de, Şahin İlköğretim Okulu ve Lisesi Batum’da, Rustaveli İlköğretim Okulu ve Lisesi de Rustavi kentinde faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca Marneuli kentinde de örgüte bağlı bir okulun olduğu biliniyor. Ülkede 1993’den bu yana eğitim veren okulların, bünyesinde faaliyet gösterdiği Çağlar Eğitim Kurumları’nın adının yakın zamanda “Özel Demirel Koleji Şirketi” olarak değiştirildiği öğrenilmişti. FETÖ’yle bağlantısı olduğu bilinen iş adamları tarafından Eylül 2013’de kurulan GÜRSİAD, Gürcistan’da ve Türkiye’de düzenlenen forum ve etkinliklere iştirak ediyor. Gürcistan’da çeşitli şirketler açarak ve fuarlar düzenleyerek faaliyetini sürdüren dernek aynı zamanda FETÖ’ye ait olduğu bilinen eğitim kurumlarıyla da yakın işbirliğine girmişti

FETÖ’NÜN FİNANSE ETTİĞİ OKULLAR VAR

Gürcistan’ın yayın organlarından kvira.ge isimli haber portalına konuşan Gürcü Türkolog Zaza Tsurtsumiya yaptığı açıklamada, Sabah Gazetesi’nin eki olarak geçtiğimiz Kasım ayında çıkan “Abhazya” gazetesine Türkiye’nin karşı çıkmadığını, bu gazeteye izin verilmesinin sebebinin FETÖ’ye Gürcistan tarafından destek verildiği için olabileceğini söyleyerek, “Hatırlatmak gerekirse; halen ABD’de bulunan Fetullah Gülen, Türkiye’de 15 Temmuz darbesinin organizatörü olarak bilinmektedir. Bilindiği üzere, halen Gürcistan’da Fetullah Gülen tarafından finanse edilen okullar mevcuttur. İhtimaldirki; Türkiye’deki Abhaz Diasporanın etkisi ile basıldığı zannedilen “Abhazya”  gazetesine Türkiye Hükümetinin göz yummasının sebebi; Gürcistan’daki  F. Gülen’in Okullarının varlığı ile ilgili olabilir. Ancak, bu hususların net olduğu da söylenemez. Türkiye tarafından terörist kabul edilen Fetullah Gülen’in iadesi istenmektedir. Aynı zamanda, Türkiye tarafından bu Tehlikeli Okulların Fetullah Gülen’in kontrolünden çıkarılması mesajı tüm ülkelere de bildirilmiştir. Çünkü, bu okulları Türkiye Hükümeti, terorist ocağı olarak görmektedir” dedi. Bilindiği gibi Türkiye, Abhazya’yı Gürcistan sınırları içerisinde tanıyarak bağımsızlığını tanımamıştı. Abhazya’yı Rusya ve Venezuella gibi BM üyesi 6 ülke tarafından tanımıştı.

ABHAZYA’DAN GÜRCİSTAN SINIRINDA FETÖ ÖNLEMİ

1992’de yaşanan Gürcistan Abhazya savaşından sonra savaşı kazanarak bağımsızlığını ilan eden  Abhazya Cumhuriyeti ise, Gürcistan’da ki FETÖ hareketliliğine karşı önlem aldı. Abhazya’da FETÖ’nün varlığının hiçbir zaman olmadığını söyleyen Abhazya’nın Türkiye Temsilcisi İnar Gitsba, “Abhazya hiçbir zaman FETÖ’nün Abhazya’da faaliyet göstermesine izin vermemişti. Rusya ile FETÖ konusunda geçmişten beri istihbarat çalışmaları yaptık. FETÖ’nün Abhazya’da faaliyet göstermesine müsaade etmedik. Türkiye’de özellikle 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra, istihbarat güçlerimiz Gürcistan’da ki FETÖ hareketliliğine dayanarak Abhazya Gürcistan sınırında önlemler aldık. FETÖ mensupları hiçbir zaman Abhazya topraklarında var olamayacaktır” dedi.

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
 • Daha önceleri bir yorumumda da belittiğim gibi, TC ve Gürcitan ilişkilerinde en hayırlı çözümün, her beş yılda yenilenenmekte olan antlaşmanın sonlandırılmak suretyle ABD piyonluğu yapan Gürcistan'ın kaprisleri ile "musluk bağımlılığından kurtulmaktır...
  5 Ocak 2017 16:36

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,827 saniyede tamamlandı.