Gökçe’den Darbe Girişimcileriyle İlgili Sert Mesaj

17 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2241 defa okundu.

Kocaeli Barosu’nun kuruluşunun 78. yıl dönümü etkinlikleri sırasında konuşan Başkan Sertif Gökçe 15 Temmuz darbe girişimcileriyle alakalı sert mesajlar vererek, “Darbe teşebbüsünde bulunan, teröre bizzat bulaşan, sıfat ve konumu ne olursa olsun terör örgütleri mensubu olan herkesin hukuk önünde hesap vermesi gerekir” dedi.

Kocaeli Barosu, kuruluşunun 78’nci yıldönümü nedeniyle Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Baro Başkanı Sertif Gökçe önderliğinde sabah 09: 00’da Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’nda bir araya gelen üyeler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından anıta çelenk taktimin de bulundu. Cübbelerini giyerek törene katılan avukatlar çelenk bırakma işleminin ardından Kocaeli Barosu Başkanı Avukat Sertif Gökçe’nin günün anlam ve önemini taşıyan metni okumasını dinledi. Gerçekleşen törenin sonrasında ise baroya kayıtlı avukatlar, bugün Yahya Kaptan’da bulunan Luxor Garden Otel’de düzenlenecek kokteyle katılarak 78’nci kuruluş yıldönümünü doyasıya kutlayacak.  Gökçe, “Kocaeli Barosu’nun kuruluşunun 78’nci yıldönümünü kutladığımız bugünde hepinizi sevgi ve saygı ile anıyorum. Kuruluşundan bu güne kadar baromuza hizmet eden baro başkanlarımıza, yönetim kurulu, denetleme kurulu ve disiplin kurulu başkan ve üyelerine şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal eden meslektaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum. Konuşmamın başında başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan savunmasında ve terörle mücadelede şehit düşen bütün güvenlik güçlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

İÇ SAVAŞ ÇIKARMAYI HEDEFLEDİLER

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Gökçe, “Bilindiği üzere ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde dünyada eşi benzeri az bulunan bir darbe teşebbüsüne, bir silahlı kalkışmaya maruz kaldı. Anayasayı, hukuk devletini ve TBMM’yi askıya almayı ve bir iç savaş çıkarmayı hedeflediği aşikar olan 15 Temmuz darbe girişimi karşısında her zaman hukukun üstünlüğünü, demokrasiyi savunan Kocaeli Barosu, darbeye ve darbecilere karşı olma iradesini net ve kararlılıkla ortaya koymuştur. İlk günden itibaren, bu terörist yapı ile mücadelenin ancak hukuk içerisinde hareket ederek başarıya ulaşabileceğini söyledik ve söylemeye devam edeceğiz” dedi. Darbe teşebbüsünde bulunan, teröre bizzat bulaşan, sıfat ve konumu ne olursa olsun terör örgütleri mensubu olan herkesin hukuk önünde hesap vermesi gerektiğini belirten Gökçe, “Bu mücadele verilirken, gerek anayasamıza gerekse de uluslararası sözleşmeler gereği, savunma hakkı adil yargılama hakkı, masumiyet karinesi ile adalete erişimin hakkı kesinlikle kısıtlanmamalıdır. Bugün dünden daha fazla demokrasiye, daha fazla hukukun üstünlüğüne, daha çok özgürlüğe ihtiyacımız olduğunu bilerek bu mücadelenin yapılması toplumumuzun ve hepimizin ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Bu düşüncelerle, baromuzun 78’nci yaşının, meslektaşlarımıza, hukuk camiasına, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,830 saniyede tamamlandı.