Emlakçılar Odasından Yazılı Açıklama

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
34706 defa okundu.

Kocaeli Emlakçılar Odasından, Pazar günü oda kapalıydı kayıt yapamadık iddialarına yazılı açıklama ile cevap geldi. Algı oluşturulmaya çalışıldığını belirten Oda yönetimi, Pazar günü kayıt yapıldığını zaman darlığından dolayı bizzat üyelerin oda tarafından seçim kuruluna yönlendirildiğini ifade etti.

Önceki gün bazı üyelerin oda binası kapalı olduğu için kayıt yaptırmak adına seçim kurulunu açtırdıkları iddialarına Kocaeli Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu yazılı olarak cevap verdi. Yapılan açıklamada, “Pazar günü odamızın açık olması ve yedi üyemizin itirazının odamız tarafından alınmış olmasına rağmen belirli bir grup tarafından odamızın kapalı olduğu ve üyelerimizin mağdur edildiği algısı yaratılmaya çalışılmıştır”

SEÇİM KURULUNA BİZZAT YÖNLENDİRİLDİLER

“Oysa ki sosyal medya üzerinden yaratılan spekülasyonlar ile mağdur edildiği iddia edilen üye grubumuz yine odamız yöneticileri tarafından zamanın darlığı ve mağduriyet oluşmaması için ilçe seçim kuruluna bizzat yönlendirilmişlerdir”.

YANLIŞ ALGI OLUŞTURULMAK İSTENİYOR

“Son günlerde odamız ve yöneticileri ile ilgili gerek sosyal medyada, gerekse görsel medyada oluşturulmak istenen yanlış algı dolayısı ile odamız bu açıklamayı yapmak zorunda kalmıştır. Tüm Kocaeli kamuoyu ve meslektaşlarımızın da bildiği gibi 08.06.2016 tarihinde resmi olarak kurulan odamız, seçilmiş yönetim organlarının belirlenebilmesi adına 04.09.2016 tarihinde ilk genel kurulunu yapacaktır”

274 YENİ İSİM 785 ÜYEYLE SEÇİME GİDİYORUZ

“Odanın kuruluş çalışmalarının devam ettiği dönemde meslektaşlarımızın imza vermemeleri yönünde dışarıdan yapılan her türlü baskı ve yönlendirmeye rağmen odamız 511 imza ile kurulmuş daha sonrasında ise geçirilen üç aylık dönemde üye olan 274 yeni isimle birlikte 785 üyesi ile ilk kongresine gitmektedir.”

MÜNAKAŞALARDAN UZAK DURDUK

“Süreç içerisinde odamız ve kurulları sadece kurumsallaşma, birleştirici ve bütünleştirici olma, mesleki saygınlığın en üst düzeyde tutma noktasında tavır takınmış olup, karşılıklı çekişme ve münakaşalardan özellikle uzak durmuştur. Bu süreçteki tutumumuz yandaş ya da muhalif ayırmadan oda üyesi her bireyin yapıcı olan tüm eleştirilerini dikkate alarak en doğruyu yakalama noktasında olmuştur”

ODAMIZ AÇIKTI  KAYIT YAPILDI

“Kongremizin hazirun listesi 19 Ağustos günü 648 kişi ile ilçe seçim kuruluna ibra edilmiş olup, 22 Ağustos tarihinde ilçe seçim kurulunda askıya çıkarılmıştır. 22-28 Ağustos tarihleri arasında ilçe seçim kurulunda askıda kalmıştır. Bu süreç içerisinde tüm itiraz ve sonuç alma yetkileri ilçe seçim kurulu ile birlikte yürütülmüş olup son gün olan 28 Ağustos Pazar gününe kadar üyelerimizden 124 tanesi itirazlarını yapmış, bunların 79 tanesi de bizzat odamıza yapılarak sonuca ulaştırılmıştır. Yine Pazar günü odamızın açık olması ve yedi üyemizin itirazının odamız tarafından alınmış olmasına rağmen belirli bir grup tarafından odamızın kapalı olduğu ve üyelerimizin mağdur edildiği algısı yaratılmaya çalışılmıştır. Oysa ki sosyal medya üzerinden yaratılan spekülasyonlar ile mağdur edildiği iddia edilen üye grubumuz yine odamız yöneticileri tarafından zamanın darlığı ve mağduriyet oluşmaması için ilçe seçim kuruluna bizzat yönlendirilmişlerdir”

BİZ HEP BİRLİKTE KOCAELİYİZ

“Bu güne kadar tüm karalamalara, iftiralara, provakasyon girişimlerine ve tehditlere rağmen hiç birini gündeme getirmememiz ve işimize bakmamızın da korkaklık olarak algılanmaması gerektiğini belirtmek ister, tüm derdimizin mesleğimizin itibar ve saygınlığı olduğunu tekrar eteriz. Başkanımızın da dediği gibi siyah, beyaz, bizden, sizden ayırmadan 5 eylül itibari ile daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Unutmayalım ki biz hep birlikte Kocaeliyiz.Tüm meslektaşlarımızı bu vesile ile bir kez daha 4 eylüldeki demokrasi şölenimize davet ediyoruz”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,836 saniyede tamamlandı.