Emine Olguntürk İpi Göğüsledi

30 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
8901 defa okundu.

İzmit Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin 3. Olağan Kurulu KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Kongrede derneğin eski Başkanı Seycan Günday yeniden aday olmazken dernek üyelerinden Emine Olguntürk başkanlığa adaylığını koydu. 82 üyenin oy kullanma hakkının olduğu kongrede karşısına rakip çıkmayan Olguntürk derneğin yeni başkanı seçildi.

2011 yılından bu yana faaliyet gösteren İzmit Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin 3. Olağan Kurulu KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Kongrede derneğin eski Başkanı Seycan Günday yeniden aday olmazken dernek üyelerinden Emine Olguntürk başkanlığa adaylığını koydu. 82 üyenin oy kullanma hakkının olduğu kongrede karşısına rakip çıkmayan Olguntürk derneğin yeni başkanı seçildi. Kongreye Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Mihriban Tatar ve çok sayıda dernek üyesi katılım sağladı. Kongrenin başında konuşma yapan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkez Örgütlenme Sekreteri Mihriban Tatar, dernek hakkında kısaca bilgi verirken “Cumhuriyet Kadınları Derneği 1997’den bu yana faaliyet göstermektedir. Türkiye çapında kadınların ‘Şeriat İstemiyoruz’ sloganıyla başlattıkları bir dernektir. Şu anda ülke genelinde 100 şubeye ulaştık ve 20 bine yakın üyemiz var. Erkek üyelerimiz de yer alıyor, ancak onursal üye olarak bulunuyorlar. Hedefimiz 1 milyon üye sayısına ulaşmak. Genel Kurul şu anda tüm şubelerde yapılmaktadır.

80 ANAYASASINA KARŞIYIZ DENİLİYOR AMA…

Derneğimizin amacı ülke bağımsızlığı ve vatanın bölünmez bütünlüğüdür. Önümüzde çok çeşitli tartışmalar var. Biz de Başkanlığa kesinlikle hayır diyoruz. Yeni anayasa çalışmalarında da ‘1980 darbe anayasasına karşıyız’ deniliyor. 80 Anayasası’ndan bugüne kadar birçok maddede zaten değişiklik yaşandı. Biz de anayasanın ilk dört maddesi ve kadınlarla ilgili maddelerinin değiştirilmesini istemiyoruz” şeklinde konuştu. Son olarak Tatar, Adana’da faaliyet gösteren Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Orta Öğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda çıkan yangına da değinerek “Adana Aladağ’da kaybettiğimiz çocuklarımıza yüreğimiz yanıyor. Mustafa Kemal Atatürk bundan 91 yıl önce tarikatları kapatarak çocukların tecavüzü, tacizi engellemiştir. İşte biz de Cumhuriyet Kadınları olarak onun ilkelerine ölüm pahasına sahip çıkacağız. Atatürk’ün dediği gibi ‘Türkiye şeyhler, dervişler, müritler ülkesi olamaz” ifadelerine yer verdi. Ardından yapılan seçim sonucunda derneğin yeni başkanı Emine Olguntürk oldu.

OLGUNTÜRK’ÜN YÖNETİMİ

YÖNETİM KURULU ASİL

Emine Olguntürk, Kadriye Şener, Ayşen Tanrıkulu, Şükran Etiler, Hatice Alp, Şerife Gaye Dolgun, Füsun Tamirer.

DENETLEME KURULU ASİL

Sebahat Cicioğlu, Günay Emiroğlu, Dilek Yalınay.

ÜST KURULU DELEGE ADAYLARI

Kadriye Şener, Füsun Tamirer, Şerife Gaye Dolgun, Sebahat Cicioğlu.

 

dasd

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,831 saniyede tamamlandı.