Ak Partili Şahin Talus’tan Tutuklamalarla İlgili Önemli Açıklama

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3573 defa okundu.

Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus ve yönetimi Başiskele istişare kurulunu Beytül Kebap’ta topladı. İstişare kuruluyla yapılan toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

İlçe Başkanı Dr. Şahin Talus konuşmasında “Sahada bize FETÖ terör örgütünden haksız yere tutuklamalar olduğunu söylüyorlar. Bylock uygulaması neden bizlerin telefonundan sizlerin telefonundan değil de neden onların telefonundan çıkıyor? Tesadüfi mi oldu bunlar? Suçlular ve cezalarını çekecekler. Darbe girişimi başarılı olsaydı şuan bizlere yapılacakları tahmin bile edemiyoruz. Şu an haksız yere tutuklanıyorlar algısı yaratılmaya çalışıyor. Milletimiz bu oyuna gelmeyecektir. Tabi ki soruşturma geçirenler var. Suçsuz olan serbest kalıyor. Suçlu olan da sonuna kadar cezasını çekecektir.

FETÖ SADECE BİR TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR

Fethullah Gülen’in başını çektiği hain yapılanma sadece terör örgütü olarak ta nitelendirilmemelidir. Bir devlet, bir terör örgütü ile bir bölgede mücadele eder. Ancak bu örgüt, dünyanın her bölgesinde, her kıtasında, her şehrinde olduğunu göze aldığınız zaman, mücadelenin ne kadar zor ve çetin olduğunu söylememize gerek yok diye düşünüyorum.

HDP MİLLETVEKİLLERİNİN İSTEDİĞİ OLDU

HDP Milletvekillerini soruyorlar bize. Fezlekesi olan diğer milletvekilleri ifade vermeye gidiyor da sizin ne ayrıcalığınız var. Ayrıcalığınız sizin yaranızın olmasıdır. Bizim arkamızda PYD, PKK, YPG var dediler. Gücünüz yetiyorsa gelir zorla götürürsünüz diyerek devleti tehdit eden HDP milletvekillerinin istediği oldu. İstedikleri gibi devlet aldı götürdü.

İster FETÖ Terör örgütü olsun ister PKK, PYD, YPG adı her ne olursa olsun vatana ihanet eden herkes tutuklanır ve tutuklanacaktır. Bu sadece ülkemizde değil tüm dünyada böyledir.

Konuşmasının sonunda Dr. Şahin Talus “Türkiye’nin devleti ve milleti ile demokrasisi ve özgürlüğünü korumak için mücadele yürüttüğü bir dönemde yapılan bu toplantı, benim nezdimde çok daha anlamlı. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum. Siyaset geçicidir önemli olan dostlukların baki kalmasıdır. Başiskele’de olmaktan, Başiskele’de çalışmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,836 saniyede tamamlandı.