29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4122 defa okundu.

Ulu Önder Atatürk’ün En büyük Bayram olarak bizlere sunduğu Cumhuriyet’in kuruluşunun 93.Yıldönümü tüm Türkiye de olduğu gibi Gölcük’te de törenlerle kutlanılmaya ve bu büyük coşkuyu yaşatılmaya devam edildi.

Gölcük Anıtpark Meydanı’nda her yıl olduğu gibi, bu yıl da Gölcük Protokolünün katılımıyla Çelenk Sunma töreni gerçekleştirildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin Kuruluşunun 93.Yıldönümünde heyecan ve coşku Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde gerçekleştirilen Resmigeçit ve çeşitli gösterilere yansıdı.

Gölcük Halkı Bir Kez Daha Birliktelik Örneği Gösterdi

Mareşal Fevzi Çakmak caddesinde gerçekleştirilen Resmigeçit töreni, Gölcük Halkının Cumhuriyete olan bağlılığını bir kez daha gösterdi. Askeri ve Sivil Erkan ile Halkın en güzel birlikteliği olan bu büyük ve anlamlı günde, Gölcük adeta tek bir yumruk olarak bir arada oldu.

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğa. M.BaybarsKÜÇÜKATAY tören aracı ile dolaşarak Halkın ve Erkânın Bayramını kutlayıp, Protokol tribünün de yerlerini aldılar.

Tören İstiklal marşı ile başladı akabinde Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı. Daha sonra çeşitli okullardan öğrenciler şiirlerini okuduktan sonra, halk danslarının gösterileri Bayram coşkusunu arttırdı, gösteriler büyük bir beğeni ile izlendi.

 Ayrıca tören sonunda Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Deniz Ana Üs Kom. Tuğa. M.Baybars KÜÇÜKATAY,29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında İlçede okullar arasında yapılan Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere plaket takdim etti.

 Resmi geçitte Okulları temsilen Öğretmen ve Öğrenciler,Gaziler geçiş yaparken, Gölcük Belediyesi,İlçe Emniyet Müdürlüğü,İlçe Jandarma Komutanlığı, GESOTİM ve Ford Otosan‘a ait araçların kortejde yer almaları törene renk kattı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,852 saniyede tamamlandı.