15 Temmuz’un Kahramanı Körfezdeydi

8 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5310 defa okundu.

Körfez Belediyesi düzenlediği etkinlikle, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında kahramanlık sergileyen Şerife Boz, “Tankların Oraya Kadar Gittim. Hiç Korkmadım” dedi.

Tütünçiftlik Kültür Merkezinde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında darbecilere karşı direnerek tankın önüne yatan Metin Doğan, baş haini alnından vurarak şehadet şerbeti içen Ömer Halisdemir’in ağabeyi Savaş Halisdemir, şehit Ömer Halisdemir için yazdığı şiir ile büyük beğeni toplayan Dursun Ali Erzincanlı, Şerife Boz ve eşi Hasan Boz o gece yaşanılanları Körfezliler ile paylaştı.

Şerife Boz, “Tankların Oraya Kadar Gittim. Hiç Korkmadım”

15 Temmuz gecesi de Türk Milleti 7’den 70’e kadınıyla erkeğiyle darbeye kalkışan FETÖ’cülerin tanklarının önüne yatarak yeni bir destan yazdılar. Bu kahramanlardan bir tanesi de Şerife Boz’du. Darbe girişimi sırasında sokağa çıkan, kamyondaki görüntüleriyle simgeleşen ve Başbakan Binali Yıldırım’ı duygulandıran Şerife Boz, çocukluğunda sıkıyönetimi yaşadığını aktararak, “Bir daha aynı şeyler yaşanmasın, Cumhurbaşkanımıza bir şey olmasın diye gittik” dedi. Şerife Boz, “Allah’ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun. Bugün sizlerle ve burada olmaktan dolayı mutluluğumu belirtmek isterim. O gece üstümü giyer giymez kendimi köprüde buldum. Üstümüzden füzeler geçti. Ağladığım anda oldu. Çok tekbir getirdim, dualar okudum. Tankların oraya kadar gittim. Hiç korkmadım, çok istekli bir şekilde gittim. Yanımda 10 yaşındaki torunum da vardı” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

196 sorgu 0,853 saniyede tamamlandı.