15 Temmuz demokrasi şehitlerini anma sergisi

28 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3951 defa okundu.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen 15 Temmuz demokrasi şehitlerini anma sergisine katıldı.

Programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanısıra, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Mecit Kavan İmam HatipOrtaokul Müdürü Cahit Çetin,öğrenciler ve veliler katılım gösterdi. Program İmam Hatip öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayıp serginin protokol üyeleri tarafından gezilmesiyle devam etti.

Mecit Kavanİmam Hatip Ortaokulu tarafından okul salonunda 15 Temmuz darbe girişimi ve devamında yaşanan olayların kronolojik olarak fotoğraflarla anlatıldığı sergi protokol ve katılım gösteren vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Başkan Ellibeş “15 Temmuz tarihinde demokrasimize ve devletimize karşı bir darbe girişimi olmuştur. Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, halkımızın desteği ve Cenab-ı Hakk’ın yardımı ile bu darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Bu bilinçle bu tür sergilerin yapılması takdirle karşılıyor ve destekliyoruz. Gençlerimizin bu sergiler sayesinde bilinçli birer birey olarak yetişmesini de sağlamış oluyoruz” dedi.

15 Temmuz’un çok önemli bir tarih olduğunu dile getiren Ortaokul Müdürü Cahit Çetin, “Bu demokratik kazanımların öğrencilerimize ve velilerimize anlatılması gerekiyordu. Bu aynı zamanda öğretmenlerin bir vazifesidir. Öğrencilerimize şehitlerimizi hatırlatmak, bunu gelecek nesillere aktarmak gerekiyor. Çocuklarımıza 15 Temmuz’u çok iyi anlatmak gerekiyor” diye konuştu.

 

IMG_5854

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

204 sorgu 0,833 saniyede tamamlandı.