Zeki Aygün Ne Yapmak İstedi?

25 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
9450 defa okundu.

AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, düzenlediği basın açıklamasında şaşkınlık yarattı. Kocaeli’nde FETÖ’ye kaynak olan belediye olmadığını belirten Aygün, Başiskele, Derince ve Büyükşehir Belediyesinde çalışan ve FETÖ Yerel Belediye İmamı ve FETÖ’ye kaynak aktarmaktan tutuklanan Erkan Karaarslan’ı görmezden geldi. Meral Akşener’e finansal kaynak olunmasına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz’dan sonra kimse benden eskisi gibi olmamı beklemesin diyerek tarihi mesajı verirken Ak Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, FETO operasyonlarında,  “Valilik bünyesinde yapılıyor bize sorulduğunda biz görüşlerimizi paylaşıyoruz. Fakat alt kademe operasyonlarını devletin gözünün yanında bir de siyasetin gözünün olması gerektiğini belirttim” ifadelerini kullandı. Yani FETÖ operasyonlarını siyaset ve kolluk kuvvetleri yaptığını ifade ediyor.

CUMHURBAŞKANIMIZ UYARMADI MI?

Unutulmaması gereken konu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Valilere Bakan sizi ararsa beni arayın olmadı bana gelin” söylemi bu sürece siyasetin müdahalesini engellemek için değil midir?

İŞTE O AÇIKLAMASI

 Paralelle yapılan mücadeleyi devlet eliyle yapılıyor diyen Aygün,”Bizim bir komisyon kurup bunu özel olarak takip etmemiz söz konusu değil. Bunlar Valilik bünyesinde yapılıyor bize sorulduğunda biz görüşlerimizi paylaşıyoruz. Başbakanımıza üst kademe insanları devlet aracılığıyla eleyebilirsiniz fakat alt kademe operasyonlarını devletin gözünün yanında bir de siyasetin gözünün olması gerektiğini belirttim. FETÖ ile terör örgütü olarak tanımlandıktan sonra dahi organik bağı olanlara gerekli işlemler yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

 KOCAELİ’NDE FETÖ BELEDİYESİ YOKMUŞ

Devlet Kayyumu atama işini zanla yapmıyor diyen Zeki Aygün,”Kocaeli’de terör örgütüne destek veren belediye var mı ki kayyum ataması söz konusu yapılıyor. Bunlar aslı astarı olmayan dedikodular. FETÖ siyasi partilere adam sokmak için çalışmalar yapmıştı. Fakat biz bunları kabul etmedik. 3-4 kişi istifa etti. Zaten 26. Dönem vekilleri olarak bizde onlarla organik bağı olan hiç kimse yoktur. Biz parti içinde bunları ayıkladık ve ayıklanmaya devam ediliyor.

AKŞENER’İN GÖRÜYOR ERKAN KARAARSLAN’I GÖRMÜYOR

“Meral Akşener’in söylemleriyle darbecilerin Meral Akşener ortaya çıktığında bir finansman kaynağı vardı. Onun söylemlerine baktığınızda darbecilerin söylemleriyle benzer olduğunu görürsünüz. Bugünde sessiz sedasız olması bunun göstergesidir. Demek ki birileri vardı arkasında herhalde partisi de bunu gördü ve gerekeni yaptı” ifadeleriyle Akşener’in finans kaynaklarını gören Zeki Aygün, ilimizde Başiskele, Büyükşehir ve Derince Belediyesinden yıllarca para kazanan ve FETÖ Yerel Belediyeler İmamı olarak tutuklanan Erkan Karaarslan’ı görmüyor gündeme getirmiyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,829 saniyede tamamlandı.