Şevki Demirci’den Gazetemize Açıklama; “Dumankaya İptal Asla Yaptırmam”

27 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7839 defa okundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 5 bin konutluk proje için imar ruhsatı verdiği ve daha sonrasında FETÖ’den tutuklanan Dumankaya’nın iptalindeki en önemli isim Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin olduğunu konuşuluyor. Konu hakkında ulaştığımız Demirci, “Dumankaya iptal asla müsaade etmem” dedi.

Kocaeli’nin gündeminden düşmeyen FETÖ’den tutuklanan Dumankaya inşaatın 5 bin konutluk Çayırova’ya yapacağı projeye Belediye Başkanı Şevki Demirci “dur” dedi. Konu hakkında bilgi aldığımız Demirci’nin mesajı net oldu. Demirci;  “Dumankaya projesi iptal edildi. Dumankaya yapamayacak. Başka bir firma yaparsa yapar. Dumankaya asla izin vermeyeceğiz. Bizim muhatabımız zaten Dumankaya değil Şen Piliçti. Kendisine de söyledik yaptırmayacağız dedik”  ifadelerini kullandı.

BU YAPIYA ASLA MÜSAADE ETMEM”

“Paralel yapıya asla müsaade etmedim etmem. Gelecek başka firma yapsa yapsın. Bizim için FETÖ kıstastır. Önemli olan bunları engellemektir. Başından beri benim duruşum aynıdır. Paralel yapının ilçemizde yeri yoktur. Bu yapıya asla müsaade etmem.”

9 AY BEKLETTİ, KBB ONAY VERMİŞTİ
Sürece bakıldığında ise Demirci, Dumankaya İnşaat yetkililerine bekledikleri ilgiyi göstermedi. Çayırova Belediyesi’nin onayına sunulan kısımlarla ilgili karar vermekte direnen Demirci, FETÖ’cü şirketi 9 ay kadar bekletti. Fakat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dumankaya’nın talebine KBB meclisinde onay verdi ve inşaatın projesi böylelikle resmiyet kazanmıştı. 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,878 saniyede tamamlandı.