Radiye Sezer Katarcıoğlu, başörtüsü engeli yüzünden mezun olamamış!

21 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4158 defa okundu.

Türkiye’nin geçmiş yıllarında yaşadığı en büyük talihsizlik olan ve binlerce gencin hayallerini çalan başörtü sorunu Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katarcıoğlu’nun eğitim hayatını da kısıtlamış. Hukuk okuyan Katırcıoğlu, başörtüsü nedeniyle üniversiteden çıkartılmış.

Türkiye’de son günlerde yaşanan skandal olayın mağduru Ayşegül Terzi’nin sonuna kadar yanında olacaklarını belirten Katırcıoğlu, hemşire Terzi‘nin hissettiklerini çok iyi anladığını bildirdi. Katırcıoğlu, “Ne olursa olsun, ne sebeple olursa olsun, kime yapılırsa yapılsın ayrımcılık olduğu zaman hepimizin tavrı ve duruşunun net olması demokrasi ve insan haklarının gereğidir. Doğru olan budur. Bunun örneğini de 15 Temmuz gecesi yaşadık, hiçbir siyasi görüş ayırmadan halkın, siyasi partilerin beraberce darbe girişimine karşı duruşu, bizim son 14 yılda insan haklarıyla ilgili geldiğimiz bilinç düzeyinin yüksekliğini gösteriyor. Sürekli bizim gelişmemizi, ülkemizin ilerleyişini engelleyici, sinir uçlarımıza dokunacak operasyonlar yapmaya çalışıyorlar ama hiç başaramayacaklar. Biz her defasında güçlenerek yolumuza devam edeceğiz.” “

BAŞÖRTÜ NEDENİYLE MEZUN OLAMADIM

Kendisinin de bir dönem başörtüsü nedeniyle çeşitli sorunlar yaşadığını anlatan Katırcıoğlu, hemşire Terzi’nin hissettiklerini çok iyi anladığını bildirdi. Hukukçu olmayı çok istediğini, ancak başörtüsü nedeniyle üniversiteden mezun olamadığını dile getiren Katırcıoğlu, şöyle devam etti: “Şimdi Mecliste başörtülü arkadaşlarımız var. Şeriat mı geldi, İran mı olduk, Laiklik mi elden gitti? Bunlar Türkiye üzerine yapılan operasyonların farklı versiyonları. Şort ya da başörtüsü hiç farketmez. Herkes özgür, istediği hayat felsefesi kendi yaşantısını biçimleyebilir, bunun üzerine yaşar, bu konuda özgürdür. Buna kimse karışamaz, karışması da doğru değildir.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

203 sorgu 0,825 saniyede tamamlandı.