Nesilden Nesile Bir Desten Olarak Anlatılacak

11 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3024 defa okundu.

Körfez Belediyesi, 15 Temmuz gecesinde darbeci general Semih Terzi’yi vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Başçavuş Ömer Halis Demir’in adını DP World Dostluk parkına verdi.

Geçtiğimiz aylarda Körfez Belediyesi Meclis Toplantısında, Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Başçavuş 42 yaşındaki Ömer Halis Demir’in adı, Çamlıtepe Mahallesinde bulunan Dp World Dostluk Parkına verildi. Bu karar doğrultusunda darbe girişiminin seyrini değiştiren isimlerden biri olarak gösterilen Ömer Halis Demir‘in adı ilçedeki Çamlıtepe Mahallesi’nde bulunan parka verilecek.

PARKIN TABELASI DEĞİŞTİRİLDİ

Körfez’in yeni yaşam alanı olarak kentlilerin hizmetine sunulan çok amaçlı park, bundan sonra Şehit Astsubay Ömer Halis Demir adı altında Körfezlileri ağırlayacak. Körfez Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek asılan tabelayı gören bölge halkı Belediye’nin bu denli hassas bir kararı almasını olumlu karşılayarak Körfez Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

ÖMER HALİSDEMİR KİMDİR?

Ömer Halis Demir, 15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevliyken, komutanlığı ele geçirmeye kalkışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldüren koruma astsubayıdır. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda komutanlığı ele geçirmeye çalışan Tuğgeneral Semih Terzi’yi başından vurarak öldürmüştür. “Vur” emri Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral (Daha sonra Korgeneralliğe terfi etmiştir) Zekai Aksakallı tarafından vermiştir. Halis Demir, evli ve iki çocuk babasıydı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,922 saniyede tamamlandı.