MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz; “Bu saatten sonra af yok”

3 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
24768 defa okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bağlılığı ile bilinen MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, “Emek verelim, proje üretelim dediğimizde çıt çıkarmayan, partimizin kapısını bilmeyen değişim diyor. Bizi eleştiriyor, değişim diyor. Bu saatten sonra af yok” ifadelerini kullandı. Yalçınöz’ün İzmit İlçe seçim süreciyle ilgili söylemi ise çok konuşulacağa benziyor; “Karar defteri ilçe binasından çıkamaz. Birileri cebinde gezdirdi” dedi.

Kurultay tartışmaları sırasında, “Devlet Bahçeli varsa bende varım, yoksa yokum” diyerek Türkiye gündeminde konuşulan MHP Üst Kurul Delegesi ve MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz gazetemize ziyaret ederek önemli açıklamalar yaptı. Önemli olan ben değil, MHP ve partisinin kurumsal itibarının olduğunu önemli vurgulayan Yalçınöz, “Partisinin kapısını bilmeyenler bizleri eleştiriyor. Bırakın eleştirmeyi, İzmit dışında yaşamayan, 1976 yılından bu yana İzmit’te oturan beni, İstanbullu dahi yapabiliyor” ifadelerini kullandı.

-İlk sıcak gündemle başlayalım. Kocaeli’nde disiplin düğmesine bastınız. 4 isim disipline gönderdiniz. Nedeni neydi, neden böyle bir karar aldınız?

MHP kurumsal bir partidir. Tüzüğü var, lideri var ve olmazsa olmazları vardır. Aynı Türkiye gibi, sokağa çıkın hangi partiye oy verirse versin vatandaşlarımızın gönlünde bir MHP vardır. Bunun nedeni MHP, milletimizin garantisi ve güvencesidir.  Bizi daha iyi kendimizi anlatmayı başardığımızda iktidarlığı da vereceklerdir. Kökleri, davası milli ruh olan partimize, söylemleri ile zarar veren, sistemi bozan kim varsa yaptırımlarla karşılaşacaktır.

KİMSEYE AF YOK LİDER DEVLET BAHÇELİ

Peki neden bu arkadaşlar. Bakın ben göreve geldiğimden itibaren asla ötekileştirme olmayacak dedim. Olmadı da ancak partimize asla zarar verilmesine izin vermem. Disipline gönderilen Yaşar Kardeş ve Zekai Kahyaoğlu, Genel Başkanımıza hakaretleri var. Bunu belgeleri ile dosyaladık. Birisi liderimize “ülkücü değildir” diğer istifaya çağıracak seviyesizliği yaptılar. Yaşar Kardeş, Ocak başkanımdır. Ama kimseye af yok lider Devlet Bahçeli’dir. Diğer iki isim ise MHP Kocaeli İl Başkanına hakaretleri, küçük düşürücü ifadeleri tespit edilmiştir. Biz çalışmamızı yaptık. Son kararı disiplin verecektir.

-MHP İzmit ilçede dört isim dışında, disipline yeni isimler gidecek mi?

Bizim bunları konuşmayıp, iktidara yönelmemiz lazım. Maalesef altı aydır, bu kumpas ile mücadele ediyoruz. 4 isimin dışında, disiplin incelememiz devam ediyor. 10 isim için daha ayrıntılı çalışıyoruz. Bakın bu benim şahşi kararlarım değil, ilçe yönetimimizde istişare yapıyoruz. Aldığımız her karar ortak yönetimimizin kararıdır. Çözüm nettir. Genel Başkanımıza hakaret eden, seçilmiş ilçe ve il başkanlarımıza hakaret eden kimse, yaptırımlarla karşılaşacaktır. Bu iki konu kırmızı çizgimizdir.

-Uzun süre tartışılan “Oğuz Erhan Kopuk” ismi var. Nedir perde arkası, neler yaşandı?

Ben ilçe başkanıyım, öncelikle her ülkücü bizim için bir değerdir. Süreçle ilgili bilgi kirliliklerini ortadan kaldırmak gerekiyor. MHP İzmit ilçede eski başkanımız Kaan Dilmen’in istifasının ardından başkanlık için asla bir karar alınmadı. Bırakın kararı oylama yapılmadı. Medyada konuşulan oylama diye bir şey yok. Başkanımız istifasını sunduktan sonra, il başkanlığı makamı seçim için bize tebliğ etmesi lazım. En önemlisi karar defteri ilçe binasında yazılmadı, ülkü ocakları binasında yazıldı. O akşam, parti tüzüğümüze göre binamızda olmaması gerekenler bulundu. Bu yapılanların da yaptırımlarını hep beraber gördük. En önemlisi karar defteri ilçe binasından çıkamaz. Birileri cebinde gezdirdi.

_MG_0619-Bir mücadeleye girdiniz. Ahmet Yalçınöz, neden Devlet Bahçeli’nin yanında durdu?

BEYHUDE ÇABALAR BOŞADIR

Bakın ben kendimi bildim bileli, MHP’nin içerisindeyim. Birileri dışarıdan yazıp çiziyor. Yav ben bu partinin yeri geldiğinde çaycılığını yapmış biriyim. Birde bana sorun. Bizim lider sorunumuz yok ki. O süreçle ilgili kırmızı çizgim “Devlet Bahçeli’dir. Liderimize karşı duran kim varsa onun yanında ben olmam. Dün ne söylediysem, bugünde aynısını söylüyorum. Liderlik vasfını, Devlet Bahçeli dışında kimse de göremiyorum.  Hareket emin ellerde. Beyhude çabalar boşadır.  Ahmet Yalçınöz’ü tanıyanlar bilir. Bende asla sapma olmaz.

-MHP İzmit İlçe Başkanlığı, MHP il kongresi içinde çok önemli, siz ne düşünüyorsunuz?

Biz yol arkadaşlarımızı asla unutmayız. İl Başkanımızın bu süreçte desteğini asla unutmam. Zamanı gelince bizde gerekeni yapacağız. Hayırlısıyla kongremiz olsun. Herkesin il kongresinde taraf olacaktır. Bence buda doğaldır. Bizimde tarafımız olacaktır. Hangi taraf diye sorarsanız. Olduğum yer sadece lider Devlet Bahçeli’nin yanıdır.

-Göreve geldiniz, ülke gündeminde erken seçim tartışmaları var. Klasik soru MHP İzmit yerel seçime hazır mı?

Bir kavrama dikkat çekmek istiyorum; ESG. Bugün ESG, Ankara’nın gündeminde. Sistem tam oturduğunda verilerle konuşma imkanı buluyorsunuz. Bizim için sistemin temeli ESG olacaktır. ESG’nin ciddi takibi yapıldığı sandıklarda oy artışı sağladığımızı görüyoruz. İzmit ilçesinde 102 mahallede 726 sandıkta 1500 kişiyi görevli olarak hazırız. Bu MHP İzmit ekip olarak seçime hazır demek. Hedeflerimiz var. Hedeflerimiz var. Hedeflerimize ulaşmak için kilit noktanın mahalle başkanları olduğunu biliyoruz. Mahalle başkanlarımızın, karakterlerini dahi önemsiyoruz. Sancak beyi olan dava arkadaşlarımızın MHP’yi temsil ettiklerini sürekli hatırlatıyoruz.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,846 saniyede tamamlandı.