Metin Külünk;”Hainin kimliğinin önemi yoktur”

15 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6273 defa okundu.

Kocaeli’nde Ak Parti içerisinde FETÖ’cü yok çıkışlarını yapan siyasetçilere seslenen Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “İkinci Çanakkale sürecindeyiz. Herkes aklını, ruhunu, eylemlerini ona göre şekillendirsin. Bu toprakların bağrında büyümüş hainin, kimliğinin, makamının, mülkünün mevkisinin hiçbir önemi yoktur. Bu ülkeye ihanet eden en yakınım olsa affetmem” dedi.

Metin Külünk röportajımızın en önemli sorusunun olduğu dördüncü kısmında sadece Kocaeli’yi konuştuk. Kocaeli konusunda Sayın Külünk’e birkaç örnek ile bilgi aktardık. Kocaeli’de FETÖ ve Yerel Belediyeler hakkında son çıkan haberleri sunduk. Net ifadeler kullanarak sordum.  Ak Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’ün açıklamasında,  “Kocaeli’de FETÖCÜ belediye yok. Zaten 26. Dönem vekilleri olarak bizde onlarla organik bağı olan hiç kimse yoktur. Biz parti içinde bunları ayıkladık” Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun “Özellikle şuanda siyasilere yapılacak bir operasyon ülkemizi krize sokar” şeklinde ifadeleri var dedim. Ve sorumu ekledim;

– Ak Parti Kocaeli’nde bu tarz siyasi söylemleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Ak Parti Kocaeli teşkilatları önümüzde ki günlerde kongre süreci başlayacak, teşkilatlara ne gibi uyarılarınız var?

İkinci Çanakkale sürecindeyiz. Herkes aklını, ruhunu, eylemlerini ona göre şekillendirsin. Bu toprakların bağrında büyümüş hainin, kimliğinin, makamının, mülkünün mevkisinin hiçbir önemi yoktur. Bu ülkeye ihanet eden en yakınım olsa affetmem. Bu ihanet içerisinde olan değil arkadaşım, değil akrabam, değil hemşerim kim olursa olsun adının ve unvanının hiç önemi yoktur. Bu ihanet affedilir bir ihanet değil. Çünkü Türkiye’ye bir şey olursa ümmet en az 3 asır daha toplanamaz. Türkiye düşerse insanlık düşer. Türkiye’yi düşürmek için kurgulanmış bir örgüte hangi şartlarda olursa olsun bakış açımız yerli ve milli olmak zorundayız.

-Sayın Külünk, FETÖ’ye olan siyasi tepkinin azaldığı ve bunun arkasında kişileri, siyasileri yıldırdığı söyleniyor? Külünk ne düşünüyor?

Buraya gelmeden, 500 sayfa mail okudum. Her birini tek tek cevapladım. Bak benim gömleğim beyaz. Ben ne bezerim, ne yılarım ne de tehditlere boyun eğerim. Tek başıma dolaşıyorum. Hiçbir makam ve mevki üzerinden hayata bakmam. Bu milletin gönlünde olmayı her şeyin üzerinde görürüm.

Beş kısımlık röportajımızda Külünk’ün Ak parti içerisinde FETÖ yapılanması sorusuna, “Ele geçirdiği kirli bilgileri tehdit, şantaj, kumpas unsuru kullanarak, bireylerin haklarını ve hukuklarını yok etti” söylemi Kocaeli içinde geçerli demişti. İşte Külünk’ün yaptığı o yorumun devamı;

FETÖ terör örgütü, devletin ve milletin onların önüne açtığı iyi niyet alanında bu örgüt, kendisine emanet ettiği makamları ve mevkileri, millete devlete hizmet etmek için değil, kendi illegal yapılarına hizmet ettirmek adına devleti çökertmek için kullandı. Özellikle tele kulak ve gizli gözler üzerinden toplumun açık cezaevine getirmek istedi. Tele kulak ve gizli gözler üzerinden toplumun ve bireylerin psikolojisini bozdu. Devletin imkânlarıyla ile bireylerin özgürlük alanları yok ederek, ele geçirdiği kirli bilgileri tehdit santaj, kumpas unsuru kullanarak, bireylerin haklarını ve hukuklarını yok etti. Bu örgüt nerelere sızdı. Üzüm salkımı modeli ile hayatın her kısmına sızdı.  Siyaset, ekonomi, eğitim, güvenlik aklınıza ne geliyorsa yani kamu ve sivil hayatın tüm birimlerine sızdı. Böyle bir yapının siyasetten bağımsız olarak düşünülmesi mümkün değildir.

DİĞER AÇIKLAMALARI;

metin-külünk-ahmet-akcaalan-roportaj   Kuluk-Ele-gecirdikleri-kirli-bilgileri-tehdit-santaj-kumpas-400x220 metin-kulunk-chp-fetoye-teslim-oldu

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,825 saniyede tamamlandı.