Metin Külünk haberhodrimeydan.com Röportaj 5- KISIM

22 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
58005 defa okundu.

Röportajımızın son kısmında, en çok tartışılan yeni bir kalkışma konusunu Külünk’e sorduk. Külünk’ün cevapların daki Musul, Kıbrıs ve güneyde PKK koridoru hakkında yorumlarının ise tüm Türkiye’ye aktarılması gerekiyor.

FETÖ’ye üst pencereden bakılması gerektiğini özellikle vurgulayan Metin Külünk, röportajın üçüncü kısmında tartışılan yeni kalkışma iddialarına cevap verdi. FETÖ üzeriden Türkiye’yi içerden çökertmek ve dışarıda kendilerine harita çizerek gelecek 300 yılı garanti almak isteyenler olduğunu belirten Külünk, Musul, Kıbrıs ve güneyde PKK koridoruna dikkat çekti. Özellikle Külünk, “Terör örgütü ister kripto ister siyasette olsun, eninde sonunda ortaya çıkacak” dedi. İşte Röportajımızın üçüncü kısmında Külünk’ün Türkiye’nin geleceğine dair yaptığı yorumlar;

metin-külünk-ahmet-akcaalan-roportaj

-Türkiye’de ikinci bir kalkışmadan bahsediliyor. Kasım ayı deniliyor sizce böyle bir durum mümkün mü?

15 Temmuz bitmedi bitmeyecek. Ama bu bir daha silahlı kalkışma şeklinde olmaz. Musul üzerinden süreci okumak lazım. Türkiye’nin Musul iradesini, Mustafa Kemal Atatürk’ün neler yaşadığına iyi bakın, Atatürk İnönü farklılığına iyi bakın. Musul sürecinde Nasruhi isyanlarını ve Şeyh Said isyanlarını yaşamadık mı? Türkiye’nin kırılma hatlarını kırabilmek için büyük çaba sarf edilebilir. Türkiye’nin ekonomisinde 10’un üzerinde ekonomik 15 Temmuz var. Devalosyanların 15 Temmuz kadar önemli tarihlerdir. Ama hiç bu perspektiften bakmıyoruz. FETÖ üzerinden meseleleri tek başına bakamayız. FETÖ üzerinden ne yapılmak istendi. Terör örgütlerinin kendisi mesele değildir. Asıl amaç sonuçtur. Terör örgütü ister kripto ister siyasette olsun, ister yurt dışına çıksın ortaya çıkacak, iş birlikçisi de çıkacak. Çünkü bu mücadeleyi millet yapıyor. Milletin önünde kimse duramaz.

Külük-Ele geçirdikleri kirli bilgileri tehdit, santaj, kumpas-FETÖ terör örgütü Türkiye üzerinde neyi amaçladı? Hedefleri neydi?

Birinci amaç Türkiye Musul’dan uzak tutmak istiyorlar. İkinci hedefi güneyde bir PKK koridoru kurmak istiyorlar. Üçüncü hedefi birileri Kıbrıs’ı almak istiyor. Askerimizi Kıbrıs’tan çektirmek istiyorlar. Kıbrıs’ın bağımsızlığını kabul etmeyenler, Kıbrıs’ı kendilerine göre şekillendirmek istiyor. Bu hadiseleri milletimize bu açıklıkta anlatmalıyız. Önümüzde ki yüzyılın en kritik adresi Doğu Akdeniz’dir. Türkiye’nin Doğu Akdeniz üzerinde bir Selçuklu Kartalı gibi durmasını birileri kabullenemiyor. Türkiye’yi içerden çökertmek ve dışarıda kendilerine harita çizerek gelecek 300 yılı garanti almak istiyorlar.

metin-kulunk-chp-fetoye-teslim-oldu

-FETÖ operasyonlarında gözden kaçırılan bir detay veya tehlikeli süreç olarak dikkat edilmesi gereken konu var mı?

İş dünyasını kimse konuşmuyor. Uçaklarla Pansilvanya’ya giden iş adamlarını kimse konuşmuyor. Buradan Pansilvayaya terörist başına mesaj gönderen iş adamlarını kimse konuşmuyor. Hem de ölçekleri çok yüksek olan iş adamlarını kimse konuşmuyor. Burada bir tuzağa düşmeyin, meseleyi Ak Parti’ye yıkma çabası, mücadeleyi bir yere sıkıştırmak istiyorlar. Bugün elbette siyasette de yapılardı vardır. Fakat bu mücadelenin amiral gemisi Ak Parti’dir. FETÖ’yü düşünürken üst perdeden bakmak zorundasınız.

metin-külünk-ses-getiren-roportaji

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

204 sorgu 0,846 saniyede tamamlandı.