Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek gözaltına alındı

25 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6894 defa okundu.

İçişleri Bakanlığının hazırladığı kanun hükmünde kararname ile FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiası ile gözaltına alınan Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığınca, FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 44 mülki idare amiri görevden uzaklaştırıldı. 44 kişiden birisini Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek olduğu öğrenildi. Kandıra’nın görevden alınan kaymakamı İsmail Çiçek’in yerine Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara yeni kaymakamı olarak göreve getirildi.

KAYMAKAM GÖZALTINA ALINDI

Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, son olarak  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın düzenlediği kahvaltılı toplantıya katılmıştı. İçişleri Bakanlığının hazırladığı kanun hükmünde kararnameyle görevden alınan İsmail Çiçek, bugün gözaltına alındı.

İşte 17 Temmuz gecesi Kaymakam İsmail Çiçek’in açıklamaları

EVLERİNİZE GİDENE KADAR MEYDANLARDAYIZ

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek ise, Türk Milletinin göstermiş olduğu korkusuz tavır ve sağlanan birlik beraberlikle demokrasiye sahip çıkıldığını belirterek “Sayın Cumhurbaşkanımız evlerinize gidebilirsiniz diyene kadar meydanlardayız” mesajı vermişti.

DEMOKRASİ NÖBETİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Çiçek, “15 Temmuz Cuma akşamı FETÖ denen ihanet şebekesi helikopterle silahsız insanların üzerine ateş açtı, bomba attı ama olmadı millet sayesinde başaramadılar. Herkes tek yürek oldu. Milletin belki tankı, tüfeği, bombası yoktu ama dik bir duruşu vardı. Bu birlik ve beraberliği bozmamak gerekiyor. Herkes demokrasi nöbetine sahip çıkmalı. Sağduyuyu elden bırakmayın” diye konuştu.

Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek Görevden Alındı

Yeni Kandıra Kaymakamı Belli Oldu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

201 sorgu 0,838 saniyede tamamlandı.