İzmit- Kandıra Arası Duble Yolun İnşası Cumartesi Başlıyor

12 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5886 defa okundu.

Kocaeli’nin en önemli gündemlerinden biri olan İzmit-Kandıra arasında ki duble yolun inşasının startı 15 Ekim Cumartesi verilecek. Saat 11.00’de temel atma töreni ile başlayacak olan projenin maliyeti 218 Milyon TL olacak.

Kocaeli’nin en çok konuşulan gündemi, İzmit-Kandıra arasında ki duble yolun yapımı hakkında Milli Savunma  Bakanı Fikri Işık, daha öncesinde müjdeyi vermişti. Hayata geçirilecek duble yol projesinin ayrıntıları açıklandı. Maliyeti 218 Milyon TL olan İzmit-Kandıra arasında ki duble yol projesinin temel atma töreni 15 Ekim Cumartesi saat 11.00’de İzmit şehirler arası otobüs terminalinde gerçekleştirilecek.

BELEDİYE ÖNÜNDEN 09.00’DA ARAÇ KALDIRILACAK

İzmit- Kandıra güzergahının yapım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte mevcut yol 2*2 bölünmüş yola dönüştürülerek turizm merkezlerine giden güzergahlarda oluşan yoğun araç trafiği rahatlatılacak, yol standardının yükseltildiği güzergahta trafik kazaları azaltılacak trafik güvenliği sağlanmış olacak. Temel atma törenine katılmak isteyen vatandaşlar için Kandıra Belediyesi önünden saat 09:00’da otobüsler kaldırılacak.

KARADENİZ SAHİL YOLU PROJESİ İÇİN ÖNEMİ DÖNEMEÇ

Kuzey Marmara Otoyolu’na entegre edilecek yol, İstanbul’u Karadeniz Sahil Yolu’na bağlayacak olması ve mevcut D 100 devlet yolu ile birlikte TEM Otoyolu’na alternatif güzergah olması açısından büyük önem taşıyor.  Projenin en önemi ayağını oluşturan Kocaeli Otogarı Köprülü Kavşağı ile otogar önünde tüm şehir trafiğini etkileyen beleme ve yavaşlamalar önemli ölçüde azaltılacak ve Kocaeli’nde şehir içi trafik rahatla sağlayacak.

IŞIK; “ PROJE BÖLGEYE DERİN BİR NEFES ALDIRACAK”

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, projenin önemini şu cümlelerle vurguladı; “İzmit ile Kandıra arasında ihtiyaç olan duble yol hayata geçiriliyor. Daha önce ihalesi yapılan duble yolun sözleşmesi 19 Şubat’ta tamamlanarak inşaatın başlaması aşamasına geçildi. Yolun yapımı yaklaşık iki buçuk yıl sürecek. İzmit ile Kandıra arasının 2 gidiş 2 geliş duble yol olacak. Duble yola eklenen otogar kavşağının da bölgeye derin bir nefes aldıracak” ifadelerini kullanmıştı.

YOL ÇALIŞMASI 2,5 YILDA BİTECEK

Duble yol projesinin, Kocaeli ve çevre illerin Karadeniz’e geçişlerini rahatlatmak adına çok önemli olduğunu belirten Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “Proje ile turizm dönemine yoğunlaşan aşırı trafik ortadan kalkacak” dedi.  Köken, “Ülkenin dış ticaret açığını gidermede turizmin önemi çok büyük. Yaz dönemlerinde bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Duble yol çalışması ile bu sorun ortadan kalkacak. Yapılacak olan yolun 2 buçuk yıl içerisinde tamamlanacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

metin-külünk-ahmet-akcaalan-roportaj

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

206 sorgu 0,872 saniyede tamamlandı.