İbrahim Vefa Araçı Görevi Bıraktı

25 Eylül 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5922 defa okundu.

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği 3. Olağan genel kurulu dün dernek binasında gerçekleştirildi. 318 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulun divan başkanlığı İzzet Yüksel Başar gerçekleştirirken katipliklerini ise İhsan Özsoy ile Emre Tokel üstlendi. Derneğin kurucu başkanı olan ve yaklaşık 11 yıldır görevini devam ettiren Vefa İbrahim Aracı, başkan adayı olmadı. Tek başkan adayı ise Vefa İbrahim Aracı’nın kız kardeşi Zümran Aracı oldu.

KIRIM’IN ÖNEMİNİ ANLATMAYA ÇALIŞTIK

Vefa İbrahim Aracı, “Görev aldığımız süre boyunca Kocaeli’de en azından Kırım Tatarları kelimesini öğretmeyi başardık. Ben küçükkan utana sıkıla Tatar dediğim zamanları hatırlıyorum. Bizim artık bu şekilde bir problemimiz yok. Biz hep Kırım’ın önemini anlatmaya çalıştık. Kırım işgal altındayken Türkiye’nin balans ayarlarının nasıl bozulduğunu gördük. Umarım Kırım’ın Türkiye için değerini bizim yöneticilerimiz de tam manasıyla anlayabilir” dedi.

Zümran Aracı’nın yönetimi Zümran Aracı, Zahit Oğurlu, Vefa İbrahim Aracı, Vedat Doğusel, Seyhan Tonguç, İzzet Toplu, Can Özgülenç, Emre Tokel, Hilmi Özdilek, Erdem Özen, Vedat Binbir, 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

198 sorgu 0,904 saniyede tamamlandı.