Hulusi Akar Gölcük’teki Donanma Komutanlığı’nı denetledi

12 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5922 defa okundu.

Orgeneral Akar, Gölcük’teki Donanma Komutanlığı ve bağlı birliklerinde inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Gölcük Donanmasına geldi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, Orgeneral Akar, Şırnak, Ci·zre ve Silopi’de konuşlu birlikleri ziyareti ve denetimlerinin ardından dün, beraberindeki Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile Gölcük’e geçerek, Donanma Komutanlığı ile bağlı birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

genelkurmay-baskani-hulusi-akar-golcuk-te_54e17

Temasları sırasında “mavi vatan”ın önemine değinen Orgeneral Akar, Türkiye‘nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerinin korunması, çevre ve bağlantılı deniz alanlarında güvenliğin sağlanması amacıyla etkin, caydırıcı ve saygın deniz gücüne sahip olmasının ve bunu idame ettirmesinin, ülke güvenliğinin teminatına büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

Orgeneral Akar, birlik personelini bu yönde gösterdikleri çabadan dolayı kutlayarak, Deni·z Kuvvetlerinin sahip olduğu imkan ve kabiliyetleri her geçen gün daha da ileriye taşıyarak, modern deniz harp silah ve araçlarını üretmeyi hedef edinmeleri gerektiğini vurguladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

197 sorgu 0,995 saniyede tamamlandı.