Fikri Işık: Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın en iyisi haline gelecek

14 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
6354 defa okundu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Ülkeyi atanmışların yönetmesini hiçbir demokrasi kabul etmez. Özellikle 15 Temmuz’dan sonra bu ülkede bir daha kesinlikle bir askeri darbe olmaması için askeri darbeyi hazırlayan zeminleri kurutuyoruz.” dedi.

 

“Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye’nin varlığı için, bekası için olmazsa olmazdır. Demokrasinin işleyişi için de mutlaka demokratik kontrolün tam olarak sağlanması gereken kurumdur. Bunun birini diğerine feda edemeyiz. Hem ordumuzu bölgenin, hatta dünyanın en güçlü ordusu haline getireceğiz hem de bunu yaparken ordunun üzerindeki demokratik denetimi de ihmal etmeyeceğiz. Türkiye maalesef bugüne kadar bu konuda biraz ihmalkar davranmıştı. Şimdi kanun hükmünde kararnameler ile bunu sağlıyoruz. Artık ordunun üzerindeki demokratik denetim mekanizmaları çok daha işler hale geliyor. Yeni süreçte ordumuz içerisindeki asker ve sivillerimiz daha iç içe çalışacaklar. Ben inanıyorum ki bundan da Türkiye kazanacak”

“FETÖ KAMU KURUMLARINDAN JİLET GİBİ KAZINACAK”

“FETÖ’nün devletin tüm kurumlarından adeta jiletle kazınır gibi kazınmadan bizim görevimiz bitmiş olmayacak. Bu konuda da hiçbir kurumun en ufak bir gevşeklik göstermesi kabul edilemez. Bu noktada her birimizin üzerine düşen çok ağır yükler var”

“FETÖ’DEN KURTULAN ORDU BAŞARIYLA İLERLİYOR”

Işık, “Bakın bu beladan kurtulan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cerablus’taki operasyonlarda çok büyük başarılar elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Türkiye’nin milli güvenliğine açık ve yakın tehdit oluşturan DAEŞ’ten Türkiye’nin sınırlarının ne kadar hızla temizlendiğini hepimiz gördük. Türkiye kendisine meydan okunacak bir ülke değildir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

200 sorgu 0,818 saniyede tamamlandı.