• Dolar Alış / Satış: 3.534 / 3.541
  • Euro Alış / Satış: 3.758 / 3.765
  • KOCAELI:
  • Güneş: 08:03
  • Öğle: 12:58
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:41
  • Yatsı: 19:06
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

FETÖ İmamı, Başiskele Belediyesiyle Yıllarca Çalışmış!

14 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
179073 defa okundu.

FETÖ’nün “Yerel Yönetimler İmamı” ve FETÖ’ye finans sağlamak suçundan tutuklanarak cezaevine konulan Erkan Karaaslan’ın, Kocaeli’nde sadece Başiskele Belediyesiyle 2012 ile 2016 yılları arası çalıştığı ortaya çıktı. Ankara kulislerinde ise Erkan Karaaslan ile çalışan Belediye Başkanlarıyla görevden almaların başlayacağı iddia ediliyor.

Ak Partili, MHP, CHP’li belediyelere danışmanlık ve seminerler veren Erkan Karaarslan‘ın, yurt genelinde Belediyelerden iş aldırmak amaçlı 80 tane şirket kurdurttuğu, savcılık ifadesinde yer aldı. Ankara’da yerel yönetimlerde görevden almalara Erkan Karaarslan‘dan “danışmanlık”, “seminer” yollarla çalışan Belediye Başkanlarıyla başlanacağı iddia ediliyor. Yani Karaaslan ile çalışan Belediye Başkanlarının yargıda hesap vermeleri bekleniyor.

500

FETÖ BAĞLANTISI SAVCILIK KAYITLARINA GİRDİ

“Yerel Yönetimler İmamı” ve “Türkiye Cumhuriyetini yıkmak, darbecilere finans sağlamak” suçlarından tutuklanan ve cezaevine konulan Karaarslan’ın, 2005 yılında örgütle bağlantısının başladığı Savcılık kayıtlarına girdiği belirtildi.

KARAASLAN, BAŞİSKELE İLE YILLARDIR ÇALIŞIYOR

FETÖ’nün Yerel Yönetimlerden Sorumlu Ayağı olmak ve FETÖ’ye finans sağlamak” suçundan tutuklanarak cezaevine konulan Erkan Karaaslan’ın şirketleri aracılığı ile girdiği belediyeler arasında Kocaeli’nden bir belediye de var. 12 belediye artı büyükşehir olmak üzere Erkan Karaaslan, sadece Başiskele Belediyesi ile yıllarca çalışma imkanı bulmuş.

TÜM BELEDİYELERLE GÖRÜŞME YAPMIŞLAR

En güçlü FETÖ yapılanmasını Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde kurduğu belirlenen ve Türkiye’de 101 belediyeye kurduğu şirketleri aracılığı ile giren ve örgütlenen FETÖ’nün Yerel Yönetimler Lideri Erkan Karaaslan’ın belediyelerden bir yılda 30 milyon TL para hortumladığı bilgisine ulaşıldı. Erkan Karaaslan’ın Kocaeli’nde tüm belediyelerle görüşme yaptığı sadece Başiskele Belediyesinde kabul edilmiş.

basiskele-belediyesi-personeline-egitim-semin-3585056_o

 

 

 

 

 

 

BAŞİSKELE’DE SEMİNERİ KARAASLAN VERMİŞ

Başiskele Belediyesine gelen FETÖ’nün Yerel Yönetimlerden Sorumlu Ayağı olmak ve FETÖ’ye finans sağlamak suçundan tutuklanarak cezaevine konulan Erkan Karaaslan, 2012 yılında anlaşma yapılarak Başiskele Belediyesi tarafından personele ilk olarak eğitim semineri vermiş. Seminer de Başkan Yardımcıları Faik Akyol ile Köksal Ayabakan katılım göstermiş.

2012-CALİSMA2013 YILINDA PERFORMANS PROGRAMI EĞİTİMİ VERMİŞ

2013 yılında Başiskele Belediyesinde yine Erkan Karaaslan’a rastlıyorsunuz, “2014 Yılı Performans Programı” çalışmasında Erkan Karaarslan imza atıyor. Gözetim, denetim ve rehberliğinde başlayan süreci Karaaslan yönetiyor. Aynı toplantıda Başkan Hüseyin Ayaz, “Karaslan’ın yaptığı değerlendirmeler çalışmaları sayesinde programda aksayan noktalar zamanında tespit edilebilmekte ve gerekli müdahaleler zamanında yapılabilmektedir” cümleleri övüyor.

2014-calisma2014 YILINDA STRATEJİ PROGRAMI EĞİTİMİ VERMİŞ

Erkan Karaarslan, Başiskele Belediyesinde aralıksız çalışmaya devam etmiş. Başiskele Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü 2014-2019 dönemi stratejik plan ve performans programı çalışmalarını tamamladıktan sonra iç kontrol eylem planını yürütmüş. Başiskele Belediyesi Yuvacık Kütüphanesi’nde yapılan toplantıda çalışma grubu aracılığıyla tüm belediye birimleriyle yapılan mevcut durum anketi sonunda çıkan raporun değerlendirilmesi yapılmış.

2015-calisması2015 YILINDA EYLEM TAKVİMİ PLANI BELİRLEMİŞ

Her yıl olduğu gibi Başiskele Belediyesinde 2015 yılında yine Erkan Karaaslan’ın firmasının imzası var. 2015 yılında ise Erkan Karaaslan,  Strateji Geliştirme Müdürlüğü İç Kontrol Eylem Planı takvimini belirleyerek 2017 yılsonuna kadar önündeki çalışmalar doğrultusunda görev dağılımını gerçekleştirmiş. Eylem planı takvimini belirlenerek 2017 yılsonuna kadar görev üstlenecek bir takvim belirlenmiş.

BAŞİSKELE BELEDİYESİ NE KADAR FATURA KESTİ?

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Erkan Karaarslan’ın belediyelerden aldığı ihalelerle 30 milyon liralık kazanç elde ettiği ortaya çıktı. İhalelerin yanı sıra belediye şirketlerine kendi adamlarını atayan Karaarslan’ın, belediyelerde saltanat sürdüğü tutanaklarda yerini aldı. En çok merak edilen ise Başiskele’ye 2012 ile 2016 yılları arasında hizmet veren Karaaslan’ın şirketlerine ne kadar fatura kesildi?

DSC_0060

KARAASLAN VE E-YÖNTEM ŞİRKETİYLE ÖZEL BALANTI VAR MI?

2012-2016 yılları arasında Başiskele Belediyesinin bu firma dışında kimseyle çalışmaması şaşkınlık yarattı.  Bu firma ile sadece teklif üzerinden çalışılıyorsa, farklı bir ilişki yoksa çoğu belediye 17 Aralık sonrası çalışmayı keserken, Başiskele Belediyesi neden çalışmayı durdurmadı? Başiskele Belediyesi yetkilileri yetkili makamlar tarafından FETÖ konusunda uyarılmadı mı?

BİR DOSYAYI DAHA SİZLERE AKTARACAĞIZ

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, hakkında ses getirecek bir önemli gelişmeyi daha yakında duyuracağız.

LOGOLARA DİKKAT

Erkan Karaaslan’ın sitesinin logosu,           HDP logosu                       FETÖ derneği logosu

erkan-karaaaaa                   CNHgfjTWIAA-y7Z

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

182 sorgu 0,510 saniyede tamamlandı.